Živá slepice jako cena útěchy

Živá slepice jako cena útěchy
Foto: ket
Strání Společnost 11 / 02 / 2019

Krojový ples byl letos zcela vyprodaný

Už potřinácté v řadě ožilo Strání krojovým plesem. Ten letošní rozjeli místní folkloristé opravdu ve velkém. Sehnali řadu originálních darů do tomboly a zaznamenali obrovskou návštěvnost.
Že si místní „kroják“ vydobyl své pevné místo v kalendáři populárních plesů, ukázal letošní ročník naplno. „Jezdí k nám množství krojovaných i z ostatních obcí a mnohdy jsou to celé soubory, jako například Olšava z Uherského Brodu nebo folkloristé ze Starého Hrozenkova, a každý rok nám roste počet návštěvníků ze Slovenska,“ prozradila za organizátory Petra Popelková. Ani letos nebyl zájem o ples o nic nižší. Už dopředu hlásili organizátoři, že mají vyprodáno, a areál základní školy tak během večera naplnily čtyři stovky lidí, většina z nich pochopitelně v kroji.
Lákadlem pro ně mohla být i tombola, která skrývala řadu zajímavých cen. „Jako cenu útěchy jsme letos připravili živou slepici. Jinak ale mohou návštěvníci vyhrát také například vlečku hnoje, ty tam máme dokonce dvě. Hlavní cenou je ale poukaz na kroj,“ přiblížila tombolu Popelková.
Folklorní soubor Javorina, který krojový ples organizuje, dbá na to, aby zajistil každá rok kvalitní hudební doprovod. Ten letošní tvořila lidová hudba Metošé a dechová hudba Vacenovjáci. „Lidová hudba Metošé není až tak známá, ale jsou tam muzikanti z cimbálové muziky Pajáš, která u nás na plese již několikrát hrála,“ upřesnila hudební doprovod Petra Popelková.

Galerie

Krojový ples ve Strání

Krojový ples ve Strání

11 / 02 / 2019

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace