Život galerie oživuje inspirace přírodou

Život galerie oživuje inspirace přírodou
Uherské Hradiště Společnost 25 / 05 / 2017

Za přítomnosti veřejnosti byly v v Galerii Slováckého muzea otevřeny dvě nové výstavy. Broučci Jana Karafiáta - knihy a ilustrace a František Karel Foltýn - Návrat na Moravu. Krásné, poetické, zajímavé a alespoň u jedné také s nabídkou vrátit se s Broučky do dětských let.
„Každá je jiná, ale když jsem nad nimi přemýšlela, možná se dá najít něco společného. Je to láska a obdiv k přírodě ve všech formách. Obě jsou o pracovitosti, pokoře a přátelství,“ uvedla Marie Martykánová, kurátorka výstav.
„Prostřednictvím Petra Švehly z Kněžpole nás oslovil Kamil Psotka z farnosti ve Starém Městě, a díky tomu, že má letos Fanek nedožité 80. výročí, napadlo nás, že by bylo prima udělat výstavu i tady v galerii,“ nechala se slyšet Věnceslava Hálová, dědička a opatrovnice Foltýnova díla, která dodala, jaký měl tento projekt po prvním kontaktování rychlý spád. „Přijeli jsme se podívat. Trochu jsme zbledli, o jak velký rozsah jde. Zvládli jsme to a dnes jsme nadšení, protože takto to mělo bejt a Pán Bůh to takto chtěl.“
Program svými živými vstupy oživil ženský pěvecký sbor Děvčice z Kněžpola.

TOPlist