Zkoušku s koštýřem zvládl na jedničku

Zkoušku s koštýřem zvládl na jedničku
Foto: pri
Vážany Společnost 20 / 09 / 2010

Společné hodnocení stárků: Nádhera, úžasné, luxusní, krásné.

Kolotoč hodové tradice na Slovácku nabírá po roce opět své obrátky. V jeho soukolí se o víkendu ocitly i Vážany. Domácí stárci, dobré víno, koláčky, zpěv, tanec, setkání s rodinou - vše proto, aby se nezapomnělo. Na to, co lidi dříve v zábavě spojovalo, v písni pomáhalo překonat žal a ve víře dávalo naději do dalších dnů.
Při přesunu k obecnímu úřadu ti nejdůležitější aktéři letošních hodů prozradili své pocity. Nádhera, řekl Martin Bilík, starší stárek. Úžasné, nadnesla jeho slova Jana Uhlířová, jeho hodová partnerka. Luxusní, ozvláštnil mladší stárek Radek Měšťánek. Výčet slov uzavřela jeho sestřenice Jana Magdálková prostým: Krásné. Bilík ještě přidal, že mohlo přijít i víc lidí, ale že je to nádhera, a holky to podtrhly: Užíváme si to. Krásné počasí. Co si můžeme jako chasa víc přát?
U obecního úřadu už čekal starosta František Drobil, který si před vydáním povolení připravil pro stárka vinařskou zkoušku v podobě natahování pětilitrového koštýře. Starostu natolik zarazilo, jak rychle a úspěšně se Martin s úkolem popral, že při žádání tuše pro přípitek si úplně popletl, kdo že to letos na hodech hraje. DH Stříbrňanka to vzala s úsměvem a na večerní zábavě hrála, tak jako každým rokem, zvesela. Jedinou výjimkou bylo, že letos do šenku originálním způsobem doprovázela kromě stárků i jejich rodiče.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace