Zlechov se stal rájem německých ovčaků

Zlechov se stal rájem německých ovčaků
Foto: Karin Horáková
Zlechov Společnost 24 / 05 / 2015

V Česku se ročně zapisuje k chovu až 4000 štěňat

Členové Kynologického klubu Zlechov v neděli už po dvaadvacáté přivítali ve svém areálu účastníky Krajské výstavy německých ovčáků. Jako každý rok se role rozhodčího ujal Karel Strouhal.  
„Plemeno německého ovčáka je na celém světě vůbec nejrozšířenější. Vždyť jen u nás, v České republice, se ročně zapisuje k chovu až 4 000 štěňat. Německý ovčák je oblíbený především svojí adaptabilností na různá prostředí a podnebí, od teplého až po chladné podnební pásmo. Není náročný na úpravy, jeho využití je od společenského psa až po záchranářské a pastevecké účely,“ vysvětluje důvody vysoké oblíbenosti plemene rozhodčí.  
I vystavování má ale svoje podmínky. Pes musí absolvovat zkoušku z výkonu, rentgen a odběr krve pro určení DNA. Pokud chce chovatel na výstavě uspět a přivézt domů některý z pohárů, mělo by jeho zvíře být, mimo jiné, středně velké s vyrovnanou povahou. V současné době je často posuzována i varieta dlouhosrstých.
„Letos chovatelé přihlásili 52 zvířat z České republiky a ze Slovenska. Vloni jsme měli ale i osmdesát přihlášených. Co se týče organizace, není to pro náš klub, který má velmi silnou základnu, problém zvládnout,“ chválí práci svých členů předseda zlechovských kynologů Lubomír Obdržálek.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace