Zpěv lajblistů museli vylepšovat mladí

Zpěv lajblistů museli vylepšovat mladí
Foto: pri
Ořechov Společnost 26 / 09 / 2010

Na oplátku zase oni jim vozili vinnou záchranu hlasivek

Ani Ořechovu se letos hodování nevyhnulo. Stárky mezi sebou mladí našli, a nic tak nestálo v cestě víkendovému veselí. Do průvodu si stouplo čtrnáct krojovaných párů a ve společném špalíru spolu s dětmi a lajblisty si přišly pro letošní starší stárky Lucii Plevákovou a Davida Váňu.
Mladší stárci prozradili, že se zatím nestalo, že by někdo šel za mladšího nebo staršího stárka dvakrát. Nepamatuji si, že by tu za nás šla nějaká holka dvakrát v řadě za sebou jako mladší a další rok hned starší, říká Zdeněk Krys a jeho mladší stárka přiznává, že i ona by se dlouho musela rozmýšlet, jestli by šla příští rok hned znovu. Po dlouhém uvážení (trvalo 10 vteřin) zatím nevím, i když jsem dnes ráda, že v kroji jdu, a nemůžu říct, že by mně to vadilo.
Povolení konání hodů byl předáno. Jsme rádi, že jsme to v pořádku zvládli. Už nás čeká jen večerní zábava a další vystoupení, které s námi nacvičily Monika Kozinová a Eva Píšťková, říká Krys již ve větším klidu, protože hosty rozhání mírně se spouštějící déšť. Zmíněné Ořechovjanky se již po tři roky podílí na přípravách hodových vystoupení. Celé pásmo si vymyslíme a na začátku prázdnin přichází realizace. Největší potíže bývají s pravidelnou docházkou, ale za opravdu největší úskalí považuju neustálé povídání. Jak se blíží termín hodů, začínají si to ale uvědomovat a vše jde líp, hodnotí klady i zápory choreografka Kozinová, dřívější tanečnice FS Cifra a nyní tanečnice FS Polana Brno.
DH Nedakoňanka a CM Cifra podpořily dobrou náladu, aby hodování bylo ještě o něco radostnější.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace