1:1, finále se stěhuje na Širůch

Staré Město Sport 21 / 03 / 2012

Ukončí volejbalisté Starého Města finále na Širůchu?

Jihočeská mise je splněna. Prvoligoví volejbalisté VSK St. Město si ve finálové sérii play-off v Českých Budějovicích připsali jedno vítězství a před odvetami na Širůchu jsou dva krůčky od postupu do extraligy! Splní si parta kolem Kamlera, Kmenta, Ermana zlatý sen? Šanci určitě mají, před vlastními fanoušky jsou totiž už pět měsíců nepřemožitelní.
Č. Budějovice - St. Město 0:3
Staroměstští na soupeře vlétli jako velká voda, dostali jej pod tlak a trpělivě zvyšovali náskok. „Soupeř hodně kazil, čehož jsme dokázali patřičně využít,“ komentoval dění na palubovce Petr Karabec, kouč VSK. Ve zbylých dvou setech se hra trošku vyrovnala, nicméně dirigentskou taktovku stále třímali hosté. „Výborně jsme servírovali a blokovali, na příjmu jsme pak hráli prakticky bez chyby. V úzkých jsme se vlastně ocitli jen jednou, a to když soupeř nasadil skákaný servis,“ uvedl Karabec. Sety -18, -22, -19. Stav série 0:1.
Č. Budějovice - St. Město 3:1
Do odvety už Staré Město vyrukovalo bez farmářů z extraligového Zlína Janoucha s Vašíčkem, čehož Jihočeši využili. I když jim výrazně přispěchal na pomoc i rozhodčí... „V prvním setu si připsal dva tři diskutabilní verdikty, když nám třeba pískl síť, která nebyla, a soupeřovo evidentní hrábnutí do pásky nechal bez povšimnutí,“ vysvětlil Karabec. „Ale stále šlo jen o první set, měli jsme šanci zápas ještě otočit,“ nehází vinu na sudího ostřílený trenér.
Staroměstští ve druhém setu zabrali, vyrovnali, ale když pak ve třetím setu smolně prohráli koncovku, odešli. „Na začátku čtvrtého setu soupeř udělal šňůru a už jsme nenašli síly na zvrat,“ uznal sportovně Karabec, který odehrál celý zápas místo Kmenta. Sety 23, -18, 23, 17. Stav série 1:1.
STARÉ MĚSTO: Janouch, Kment, Vašíček, Erman, Koláček, Skyba, Špalek, Kamler, Karabec, Maděra.