Ach, ty koncovky

Sport 29 / 11 / 2010

Borci ze Širůchu v Dobřichovicích nezvládli tie-break

Série pěti vítězství v řadě je u konce. Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město se vrátili s nepořízenou z Prahy i z pětadvacet kilometrů vzdálených Dobřichovic. V obou zápasech se připravili o vítězství nedůrazem v koncovkách setů.
ČZU Praha B - St. Město 3:1 (25, 19, -23, 26)

Hosté nastoupili v tradiční sestavě Kamler, Pecháček, Svoboda, Erman, Kment a Koláček, na liberu Špalek. Po vyrovnaném průběhu ztratili zbytečně set, když v jeho závěru vyrobili několik nevynucených chyb. Do druhého setu vystřídal Ermana Bartoš, ale Staroměstští pod psychickou dekou ze ztráty úvodního setu hráli nepřesně a stále jen dotahovali vedení soupeře. Ve vyrovnané koncovce třetí sady slavila úspěch zkušenost týmu ze Širůchu, když set získal nejtěsnějším rozdílem. Dobře nakročil i do setu čtvrtého, v jehož koncovce měl i setbol 24:23. Následně však hosté zkazili servis a další bodovky na zisk setu trestuhodně promrhali. A domácí proměnili druhý mečbol.
Dobřichovice - St. Město 3:2 (19, -17, 21, -23, 8)
S jedinou změnou v sestavě - s nahrávačem Ferencem, zahájilo Staré Město odvetu v Dobřichovicích. Hned v úvodu po jeho špatné přihrávce získali domácí pětibodový náskok, který si v koncovce pohlídali. Ve druhém setu se hráči VSK výrazně zlepšili a zatlačili domácí do defenzivy. Vedli 6:0 a po celý průběh setu si náskok udržovali. Bez problému srovnali skóre setů na 1:1. Vyrovnaný třetí set se rozhodl až v koncovce. Hosté ještě vedli 21:20, ale v jednom postavení po řadě nepřesností a chyb set ztratili. Doslova tragicky rozehráli čtvrtý set a v jeho polovině ztráceli 7:15. Výborným servisem Svobody a dobrou hrou na síti náskok domácích postupně umazávali. Ještě v koncovce prohrávali 21:23, ale skvělým závěrem set vybojovali. V tie-breakové loterii byl bodový stav zpočátku vyrovnaný  4:4, pak domácí ujeli na 7:4 a hosté ztráceli. Po řadě nepřesností v jejich hře a nesportovním chování přišla ještě žlutá karta, bod na 10:7 a Karabcovi hoši zkolabovali. Už uhráli jen bod a nebylo co řešit.

autor: PETR STRAKA