Ach, ty koncovky

Staré Město Sport 18 / 12 / 2015

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město vyšli v dalším dvoukole naprázdno, v jižních a středních Čechách uhráli pouze dva sety. O bodový zisk se hlavně v Českých Budějovicích připravili nezvládnutými koncovkami setů.
Č. Budějovice - St. Město 3:1
Jihočeši nastoupili se třemi hráči z extraligového „áčka“, takže byli jasným favoritem, což v úvodním setu potvrzovali až do stavu 19:14. Jenže hosté nerezignovali a při servisu Truonga, který podpořili výbornou obranou, otočili na 22:20. Chybami na příjmu však nabídli vedení soupeři, ještě pak srovnali na 24:24, ale to bylo vše. Rozhodčí pak VSK zapískal sporný dotek sítě a nabídnutý setbol domácí využili. Druhý set se hrál podle staroměstských not.
Za stavu 1:1 Jihočeši opět získali převahu, vytvořili si postupně až čtyřbodový náskok, o který však v závěru přišli. I podruhé však hosté za stavu 24:24 zkolabovali. Ve čtvrté sadě domácí už jasně kralovali a VSK postupně rezignoval. Sety 24, -20, 24, 17.
Dobřichovice - St. Město 3:1
Trenér Petr Karabec už postrádal Truonga a Motyčku, kteří hájili barvy extraligového Zlína, takže měl k dispozici jen 8 hráčů. I přesto jeho výběr odehrál v nepříjemné hale v Dobřichovicích vcelku vyrovnanou partii. Úvodní set rozhodla až šňůra bodů domácích po servisu Vokála od stavu 20:20 až k setbolu 24:20. A druhý pak proměnili. Ve druhé sadě hosté Středočechy zaskočili kvalitním servisem a pětibodovou šňůrou při servisu Janečky, která znamenala vedení 17:7. Obdobně se prezentovali domácí ve třetím setu, který získali 25:17. V průběhu závěrečného setu hosté několikrát vedli o dva body, naposledy 13:11, ale nakonec po vyrovnané koncovce celý zápas ztratili. Sety 21, -13, 17, 23.
STARÉ MĚSTO: Truong,
Adamec, Zábranský, Janečka, Motyčka, Maděra, libero Kroča, střídali Bláha, Kamler, Kment.