Akropolis Cup: Tři medaile zůstaly doma

Vítězným „Mozartům“ z pořádajícího centra Akropolis předal cenu VIP předseda poroty Jan Onder
Uherské Hradiště Sport 11 / 05 / 2015

Akropolis Cup v Uherském Hradišti, další díl soutěže skupin Aerobic Tour, vyšel ze zástupců Uherskohradišťska nejlépe děvčatům pořádajícího centra Akropolis, která vybojovala tři medaile (2-1-0). Klání více než 700 mladých sportovců hodnotil i taneční mistr Jan Onder a Tamara Jiříková, mistryně Evropy ve sportovním aerobiku.
Akropolis si pozlatil skladbu Princové jsou na draka v kategorii do 7 let a skladbu Malý Mozart (na snímku) v kategorii do 11 let, stříbro získala III. kategorie estetická (do 14 let) za skladbu Sněhurka a lovec. Medailový výčet regionálních týmů dokončily vyslankyně DDM Pastelka Uherský Ostroh, které obsadily druhé místo ve IV. kategorii estetická (nad 14 let) za skladbu Tajemná tvář.
„Klobouk dolů před všemi trenérkami a trenéry, kteří se dětem na Slovácku věnují. Sám s nimi pracuji a vím, jak je to náročné. Ze soutěžících byla cítit radost a energie, což je pro mě nejcennější poznatek,“ svěřil se Jan Onder, dvojnásobný vítěz populární soutěže Stardance. který hodnotil synchronizaci týmů a děti si získal úvodní společnou taneční choreografií. Tamara Jiříková se zaměřovala na náročnost prvků a předvedla svou exhibiční sestavu.
„Aktivní kariéru jsem po zisku titulu mistra Evropy a titulu vicemistra světa loni ukončila, účast v porotě Akropolis cupu byla pro mě novou rolí, a tak jsem možná byla i lehce nervózní. Akci jsem si ale nakonec užila a snad svými postřehy i některým kolektivům pomohla,“ uvedla Jiříková.