Aldin s Poláškem bojují o druhou ligu

Aldin s Poláškem bojují o druhou ligu
Foto: 1.FC Slovácko  /  Trenér Pavel Němčický.
Uherské Hradiště Sport 05 / 02 / 2023

Třetiligová záloha 1.FC Slovácko absolvuje zimní přípravu bez tří hráčů, kteří na podzim patřili do základního kádru. Kouč Pavel Němčický ale zůstává klidný, je to tradiční úděl rezervních týmů. Když se někdo ukáže v dobrém světle, zasviští mu nad hlavou laso z vyšší soutěže, kde získá ostruhy pro prvoligové „áčko“.

„Prioritou je opravdu výchova mladých hráčů, ideálně pro první tým. Odchody registrujeme pravidelně, ale máme kam sáhnout. Třetí liga je pro hráče z ligového dorostu ideálním odrazovým můstkem do další kariéry,“ prohlásil Němčický, bývalý prvoligový bek, jehož tréninkové dávky se už netýkají šestigólového trojlístku. Marek Polášek má namířeno do druholigové Líšně, Ibrahim Aldin zkouší štěstí v druholigovém Vyškově a Ondřej Porč je v Blansku, hrajícím rovněž MSFL. Z Vyškova se naopak vrátil útočník David Kratochvíla.

„Zimní přípravu jsme zahájili čtvrtého ledna, využíváme hlavně umělou trávu, posilovnu a Kunovský les. Jelikož je příprava dlouhá, odvety začínají až v březnu, sehrajeme dohromady sedm přípravných zápasů s pestrými soupeři,“ prozradil Němčický. Jeden už mají jeho svěřenci za sebou, vyhráli na půdě béčka Olomouce (5:2).

Tagy článku

TOPlist