Andrýsek pálil jako u Verdunu

Uherské Hradiště Sport 05 / 10 / 2010

Hokejisté Uh. Hradiště zase vítězí, asistent kapitána Piluša ukončil 98 minut trvající impotenci

Druholigoví hokejisté HC Uherské Hradiště přetrhli černou sérii bez vítězství. V uplynulém týdnu si na konto připsali maximální počet šesti bodů, když nezaváhali na půdě třináctého Uničova ani doma s desátou Technikou Brno a vyhoupli se v tabulce na desátou pozici.
Uničov - Uh. Hradiště 3:5 (1:1, 1:4, 1:0)
Hosté měli raketový start, když v patnácté sekundě otevřel skóre Piluša a ukončil tak 98 minut trvající střeleckou impotenci. Rychlá branka Hradišťské uklidnila, získali jistotu a stále častěji se tlačili před branku Vybírala. Jenže druhý gól nepřidali a naopak v 19. minutě inkasovali, když druholigovou premiéru brankáři Jedličkovi „osladil“ Dostál. I do prostřední třetiny vlétli Sakrajdovi boys mistrovsky a vlastně si v ní zajistili tříbodový import. O osudu zápasu rozhodla pasáž mezi 24. a 27. minutou, v níž Uh. Hradiště třikrát rozsvítilo červené světlo za uničovskou klecí. Jako první udeřil při přesilovce Červenka, další početní výhodu využil Kundera a nevídaných 188 sekund zakončil přesnou trefou kapitán Andrýsek. Severomoravané ještě kontrovali, ale před druhou sirénou je dorazil Pšeja, který využil další početní výhodu. Závěrečná třetina už dramatickou zápletku nepřinesla, hosté si disciplinovaným a vysoce taktickým výkonem dokráčeli pro důležité tři body. Kaňkou zápasu je pouze zranění Kundery, který si po nešťastné srážce se spoluhráčem Mikešem zlomil nos a skončil v nemocnici. Branky a asistence: 1. Piluša (Kundera, Mikeš), 24. Červenka (Schuster, Matula), 25. Kundera (Mikeš), 27. Andrýsek (Krystýnek), 40. Pšeja (Krystýnek, Kundera). Střely na bránu 29:29, vyloučení 6:4, využití 1:3, 300 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Jedlička - Stašek, Heča, Pšeja, Krystýnek, Měšťánek, Matula, Šudoma - Piluša, Kundera (41. Kartusek), Mikeš - Pochylý, Klabačka, Andrýsek - Červenka, Nesrsta, Schuster - Kotačka, Novák.
Uh. Hradiště - Technika Brno 6:3 (4:1, 1:2, 1:0)
Povzbuzeni uničovským skalpem vtrhli Sakrajdovi boys na brněnskou Techniku jako uragán a de facto už v první dvacetiminutovce rozhodli o majiteli tří bodů. Skóre zápasu otevřel na začátku čtvrté minuty domácí kapitán Michal Andrýsek, který tak odstartoval svůj střelecký koncert, na jehož konci měl na kontě čtyři zásahy do černého!
V sedmé minutě bouřily ochozy podruhé, autorem gólu byl opět Andrýsek. Brňané sice snížili, ale na jejich úder odpověděl za 73 sekund Schuster a účet první části uzavřela zkompletováním hattricku „dvacítka“ s „C“ na prsou. Tříbrankový náskok však domácí ukolébal a přestávku si o deset minut prodloužili. Když se probrali z letargie, na ukazateli skóre svítil stav 4:3, když gólmana Jedličku překonal i uherskohradišťský odchovanec ve službách Techniky Rajnoha. A to se ještě Jedlička vyznamenal proti střele Strýčka, kterou ukryl do lapačky. Do vyjetých kolejí domácí vrátila až dvojnásobná přesilovka (83 sekund), kterou s obrovským štěstím využil Andrýsek. Vodákem nahozený puk o mantinel se totiž nečekaně odrazil před brněnskou bránu přesně na hokejku domácího kapitána, který pohotově zavěsil. Závěrečná třetina už příliš krásy nepobrala, domácí se zbytečně nehnali dopředu a snaha Techniky narážela na zformované obranné šiky. A když už pálili mezi tyče, naráželi na hráz jménem Jedlička. O poslední zápis do střelecké listiny se postaral při přesilové hře ranou od modré Piluša. Branky a asistence:  4. Andrýsek (Mikeš, Stašek), 7. Andrýsek (Piluša, Mikeš), 15. Schuster (Novák), 17. Andrýsek (Piluša, Mikeš), 56. Andrýsek (Vodák), 51. Piluša (Heča, Mikeš).  Střely na bránu: 30:29, vyloučení 6:7, využití 3:1, 400 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Jedlička - Stašek, Heča, Pšeja, Krystýnek, Šimek, Matula, Vodák - Andrýsek, Piluša, Mikeš - Nesrsta, Klabačka, Pochylý - Schuster, Kotačka, Novák - Červenka.

autor: PETR ČECH, RUDOLF HOLÁSEK