Anglický týden? Nula bodů

Strání Sport 03 / 05 / 2022

Fotbalisté FC Strání mají za sebou anglický týden, který však jejich naděje na záchranu neposílil. Svěřenci kouče Juraja Bútory si připsali dvě porážky a dál čekají na první jarní vítězství. V tabulce zůstávají předposlední, dva body před Holešovem.

Hranice - STRÁNÍ 2:0

Favorit byl nad slunce jasný, Hranice divizní skupině E kralují s náskokem 8 bodů a nezaváhaly ani proti předposlednímu Strání. Ale zapotily se asi více, než očekávaly.

Hosté totiž předvedli velmi bojovný výkon a minimálně gól si za něj zasloužili, žádnou ze slibných šancí však neproměnili. Největší měl nejspíš Spáčil. Kouč Juraj Bútora změnil rozestavení na 3-5-2, což se na hře jeho svěřenců pozitivně podepsalo. Až do 44. minutě drželi bezbrankový stav, pak ale neuhlídali Jasenského. Když se pak po hodině hry trefil Hapal, bylo vymalováno.

Borci ze Zelniček přesto nesložili zbraně, snažili se o kontaktní gól, ale vyloženou šanci si už nevypracovali. Poločas 1:0.

STRÁNÍ B: Pjajko - Horňák, Silnica, Palík - Holík, Matúš, Leskovjan, Hnilo (62. Sedláček), Řihák - Spáčil (46. Bobčík), Gago (57. Bartošek).

Val. Meziříčí - STRÁNÍ 3:1

Straňané padli i v úterní dohrávce 16. kola ve Valašském Meziříčí. Porážku mírnil až v závěru Horňák, hosté hráli od 36. minuty bez vyloučeného kapitána Silnici. Branka: Horňák. Poločas 1:0.