Anglie je můj fotbalový sen

Anglie je můj fotbalový sen
Uherské Hradiště Sport 08 / 02 / 2012

Odchovanec slovácké brankářské školy stojí před dvouletým angažmá ve West Hamu

Šestnáctiletý rodák z Dolního Němčí Vít Nemrava má za sebou druhý test v londýnském klubu West Ham United. Těsně před svým návratem na Slovácko se s námi podělil o své zkušenosti z kolébky fotbalu.
Jaké jsou vaše dojmy z dvoutýdenního pobytu?
Za těch 15 dní, co jsem tu, nemám jedinou stížnost na to, že by něco nefungovalo. Všichni se o mě maximálně starají, od manželů, u kterých bydlíme, až po maséry, trenéry, prostě všechny lidi, co dělají ve West Hamu.
Jak vypadal váš sportovní program testu?
Trénoval jsem s klukama z U18 - U17, rezervou (tedy béčkem) a taky s áčkem. Při tréninku se mi věnoval vždycky trenér brankářů, říkal mi, co dělám špatně nebo jak bych to měl lépe udělat. Přece jen ještě neumím dokonale anglicky, a tak to bylo někdy složité. Ale myslím si, že takových problémů nebylo mnoho. Navíc jsem byl v kontaktu s panem Mikloškem, který mně minimálně jednou týdně volal a řekl mně, co jsem na tréninku dělal špatně nebo jak bych to měl jinak udělat líp.
Byl nějaký rozdíl v trénincích třeba sedmnáctky a áčka?
Rozdíl byl určitě v rychlosti, důrazu a zkušenosti hráčů, od kterých se můžete učit. S týmem áčka jsem trénoval dvakrát a pak 3krát brankářský trénink s Robertem Greenem.
Sehrál jste i několik zápasů. Jak se vám v nich vedlo?
První zápas jsem hrál s klukama U16 proti Crystal Palace a vyhráli jsme 3:0 a moc zákroků jsem tam ani neměl, jenom dvě střely, když jsem šel jednou sám na branku a jednu střelu z dálky.
Druhý byl za rezervu. Hráli jsme proti Southendu a prohráli jsme 5:0. Byl to velice těžký zápas a zároveň můj první zápas za muže. Trenér mi řekl, že to bylo dobré, ale já vím, že to mohlo být ještě lepší!!! Tedy ne mohlo, ale mělo to byt lepší. Už jen z toho z důvodu, že jsme prohráli 5:0. A třetí zápas jsme hráli proti Crystal Palace. Prohrali jsme 3:2. I tady si myslím, že to nebyl můj nejlepší výkon. Vím přesně, co jsem měl udělat jinak, a také to, jaké chyby jsem udělal.
Už před vaším odchodem se mluvilo o možnosti dvouletého hostování ve West Hamu. Už víte, jak to s vámi bude?
To nevím. Všechno se bude řešit. Ale jestli ta možnost bude, tak není o čem rozhodovat. Anglie je můj sen a taková nabídka se neodmítá. Nikdy totiž nevíte, jestli se taková nabídka ještě někdy objeví.
V Londýně jste strávil dva týdny. Co jste z něj měl možnost vidět?
Mimo tréninky jsem byl snad jen v nákupním centru vedle baráku, protože moc času nebylo, a když jsme měli nějaký den volno, tak jsem jej věnoval odpočinku. Šest tréninků týdně vás docela unaví. Jenom jednou, když za mnou přiletěl pan Mikloško, tak jsme si šli sednout na sodovku a podívat se po čtvrti. No a samozřejmě jsem byl na fotbale. West Ham United - Nottingham Forest 2:1.
Při tréninku jste měl možnost setkat se s fotbalovými osobnostmi. S kým jste se nejvíc skamarádil?
Tak určitě jsem se často viděl s Markem Štěchem, Robertem Greenem, ale také jsem se bavil s Markem Noblem. Nejvíc jsem se bavil právě s Markem. Je to super kluk.
V kempu jste nebyl sám. Jaká vlastně byla konkurence?
Konkurence je tu velká. Se mnou tu byl ještě jeden kluk z Maďarska, o rok starší. Na testech nebo na stáži tu je pořád někdo. Nikdy tu nemáte jasné místo. Ale to je fotbal a tak to ve fotbale chodí.
Dovedl byste si představit dva roky v Londýně? Bez rodiny, daleko od domova. 
Ano, dovedl bych si to představit. Taková nabídka se podle mě neodmítá. Jak jsem řekl: nikdy nevíte, jestli se taková nabídka ještě naskytne. A pokud někdy něčeho chcete dosáhnout, tak to není jenom procházka růžovou zahradou. Musíte pro to taky něco obětovat. Jsem si vědom, že by to bylo těžké, ale fotbal je můj život.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace