Ani „čaroděj“ Kolečkář vyřazení neodvrátil

Hluk Sport 05 / 09 / 2021

Pohár Českého florbalu opustil i druhý vyslanec Uherskohradišťska. Po florbalistech FBC Slovácko, kteří před týdnem nestačili na Aligátory z Klobouků u Brna, vypadl hned při své letošní pohárové premiéře také Spartak Hluk. Ve třetím kole se poklonil Ivanovicím na Hané, hrajícím o tři třídy níž...

Ivanovice na Hané - HLUK 9:7

Účastník Národní ligy zpod hlucké tvrze dojel v roli papírového favorita. Jenže na lavičce neměl ani dvě kompletní pětky, když dres oblékl i čtyřiatřicetiletý Pavel Rochovanský, člen B-týmu. Premiéru si naopak odbyl David Váňa, který přišel na hostování z Orla Uherský Brod.

Hlučané po celý zápas dotahovali jedno- až tříbrankové manko, první třetinu prohráli 1:2, když jednou inkasovali v oslabení. Domácí hráli velmi disciplinovaně, organizovaně v obraně, což soupeři moc nesedělo. A když už se Spartak prosadil, soupeř hned přišel s odpovědí. Po dvou třetinách tak na ukazateli svítil stav 6:3. Hosté vsadili všechno na jednu kartu a zprvu se zdálo, že to byla dobrá volba. Ve 44. minutě totiž stáhli na 6:5. Jenže ve snaze vyrovnat zapomínali na zadní vrátka. Jejich naději na zvrat však držel čarující gólman Kolečkář. Když ale v polovině poslední části během 99 sekund dvakrát inkasoval, bylo rozhodnuto. Hanáci už si postup do čtvrtého kola pohlídali. Branky: Kelíšek 4, Duda 3. Třetiny 2:1, 4:2, 3:4.

HLUK: Kolečkář - Rochovanský, Váňa, Štěrba, Sochorec, Duda, Kelíšek, Šimíček, Kundrata, Cileček.