Ani jednou neinkasovaly

Slovácko Sport 06 / 10 / 2016

Oslabené Boršice vyválčily důležité tři body ve Viganticích. Stejný bodový zisk si připsalo i Strání, za které se premiérově trefil Vít Valenta, a to hned dvakrát.
Vigantice - Boršice 0:1 (0:1)
Oslabený výběr trenéra Soldána jel do Vigantic k napravení reputace z minulého kola, kdy doma podlehl Vsetínu vysoko 1:7. Ani domácí fotbalisté nemají zrovna bodů na rozdávání, a tak se čekal boj o každý míč. Po úvodním oťukávání se jako první ze vstřelené branky radovali hosté, kteří po půl hodině hry otevřeli skóre Hromadou. I přesto, že se domácí snažili alespoň o vyrovnání, žádnou branku se jim vstřelit nepodařilo. Střela Hromady se nakonec ukázala jako vítězná a důležité tři body putují do Boršic.
Branka: Hromada
BORŠICE: Janečka - Vlček, Kaspřák, Kopčil, Březina, Andrýsek (90. Soldán), Ohnutek (88. Pondělek), Plavšič, Zach, Bělaška, Hromada.
Strání - Bystřice p/H. 4:0 (1:0)
Straňané se vezou na vítězné vlně, když si připsali čtvrté vítězství v řadě. Tentokrát získali všechny body proti Bystřici pod Hostýnem. Od začátku se hrál kvalitní fotbal, ovšem s minimem šancí. První branka padla z pokutového kopu, který se zahrával za vyražení míče z brankové čáry rukou, za což viděl hostující hráč červenou kartu. Úspěšným exekutorem byl Straňák ve 31. minutě. Ve 38. minutě se ale hosté dostali do dvou tutovek. V té první překopli bránu a ve druhé trefili tyčku a vystavili tak domácím velké varování. Ve druhé půli ale přišly velké chvíle Víta Valenty, který si v 65. minutě připsal svůj premiérový gól ve straňanském dresu, když parádně zakroutil přímý kop do tyčky a od ní se míč odrazil na gólmanova záda a následně do brány. Druhá branka hosty v jejich aktivitě trochu nalomila, definitivní zlom ale opět zařídil Valenta. Ten se v 85. minutě postavil k pokutovému kopu, který s přehledem proměnil. Definitivní tečku za zápasem udělal střídající Bruštík v 88. minutě hlavou po centru od Valenty.
Branky: Valenta 2 (1 z pen), Straňák (z pen), Bruštík
Strání: A. Popelka - Haloda, Miklovič, Gardian, Hráček (85. V. Čaňo), Straňák, Malíček, Križák (75. Bruštík), Valenta, Silnica, Pilka (89. Zderčík).
výsledky:
Kelč - Morkovice 1:3, Chropyně - Provodov 1:3, Vsetín - Rožnov p. R. 1:2 PK,  Luhačovice - Štítná n. V. 2:0, Fryšták - Baťov 3:4 PK