Ani utkání v Opavě nezvládli

Uherské Hradiště Sport 20 / 09 / 2011

Opavští hokejisté vyhnali gólmana Kůdelu po pátém gólu z branky

Po nevydařeném vstupu do soutěže si hokejisté mohli spravit chuť v Opavě. Ale ani ve svém druhém vystoupení důvod k radosti neměli. Domácí uragán borce z Hradiště smetl rozdílem třídy. Po dvou zápasech už mají svěřenci trenéra Sakrajdy na svém kontě patnáct inkasovaných branek.
Opava - Uh. Hradiště 8:3 (3:0, 4:1, 1:2)
Domácí se s hokejisty Uherského Hradiště příliš nemazlili. Úvodní branku vsítili už v 7. minutě, kdy byl Kůdela na dorážku krátký. Druhou Opavané přidali v minutě čtrnácté a třetí o minutu později.
Jak první třetina skončila, tak druhá začala. Hned v úvodu zvyšovali domácí na rozdíl čtyř branek. Ve 27. minutě opavský stadion aplaudoval popáté a gólman Kůdela odjížděl se sklopenou hlavou z brány. Na jeho místo se postavil Heneš. Ještě než se stačil pořádně rozkoukat, poslal domácí trenér na led čtvrtou formaci sestavenou z mladých hokejistů, která se po sedmi vteřinách pobytu na ledě radovala z šesté branky. Za již rozhodnutého stavu se ke slovu dostali i hosté. V přesilovce se prosadil Sakrajda. Vzápětí hosty podržel několika zákroky dobře chytající Heneš, který tlaku domácích neodolal a půl minuty před druhou sirénou inkasoval.
Opava ve třetí třetině mírně polevila, čehož hned tři minuty po začátku poslední části využil Hrabec ke vstřelení druhého gólu, třetí mohl přidat Křemeček, který jel sám na domácího gólmana, ale ten ho vychytal. Chuť si hosté alespoň částečně spravili v 57. minutě, kdy třetí branku zaznamenal Červenka. Poslední slovo ale měla Opava, která dvanáct sekund před koncem vstřelila osmou branku.
Branky a asistence: 30. Sakrajda (Mikeš, Ščastný), 43. Hrabec (Mikeš), 57. Červenka. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:1. Diváci: 330.
Uh. Hradiště: Kůdela (Heneš) - Šafařík Šťastný, Sladký, Krystýnek, Matula (21. J. Rapant), Vodák - Knebl (21. V. Hrabec), Sakrajda, Mikeš - M. Rapant, Antonovič, Červenka - Karpíšek, Šoula, Křemeček - T. Němec

Očima trenéra Petra Sakrajdy:
Z naší strany se jednalo o velký propadák, hráči neplnili své povinnosti, které jsem jim před utkáním řekl. Víc slov k tomu opravdu nemám. Je to pro nás výprask. Za dva zápasy jsme inkasovali 15 gólů, což je hrozné. Musíme začít úplně od začátku, získat sebevědomí, lépe začít bránit.