Atlet Jakub Janíček v Dolomitech

Uherské Hradiště Sport 23 / 09 / 2009

Atlet Jakub Janíček ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště se postavil na start dvaadvacátého ročníku Dolomitenmanna, neoficiálního mistrovství světa štafet extrémních sportů v rakouském Linzi. A nevyhořel. Ačkoliv jeho specializací není běh do vrchu, v silné konkurenci doběhl na 23. místě.
V rakouských Dolomitech se Janíček představil opravdu ve výborné formě, jedenáctikilometrovou trať s převýšením 1950 metrů zaběhl v čase 1:43:02 hodiny. V cíli byl třiadvacátý nejrychlejší.
„Jelikož se nespecializuji na extrémní běhy do vrchu, s dosaženým umístěním jsem v nabité konkurenci, většinou právě specialistů, ani nepočítal,“ svěřil se Janíček, člen závodního týmu Eurofoam Nawapur. Jeho zbývající kolegové už neběhali, jenže ani je nečekal lehký oříšek - paragliding, kajak a mtb (horská kola). A počínali si o něco hůře, v konečném účtování totiž Janíčkův tým obsadil až 57. místo. „Škoda, kluci už trošku ztráceli a postupně jsme se propadali startovním polem, které tvořilo třiadevadesát týmů,“ posteskl si trošku Janíček, který se za rok do Dolomitů chce vrátit. „Ale už s týmem poskládaným výhradně ze sportovců z regionu,“ háže vyznavačům extrémních sportů rukavici atlet Slovácké Slavie.