Atleti až pátí, hvězdou Březina

Uherské Hradiště Sport 30 / 05 / 2014

Slováckou Slávii čeká bez Stromšíka a Sklenáře těžký rok

Atlety Slovácké Slavie Uherské Hradiště nečeká ve druholigové soutěži žádný med. Tým totiž po sestupu z první ligy opustilo několik opor, včetně Zdeňka Stromšíka nebo Martina Sklenáře. V úvodním podniku na olomouckém stadionu tak v devítičlenné konkurenci obsadili až páté místo.
Zdeněk Stromšík hostuje společně s Václavem Vlčkem v extraligových Vítkovicích a další úspěšný „sběrač bodů“ Martin Sklenář přijal nabídku na hostování v brněnské Univerzitě, v jejímž dresu si už odbyl i extraligovou premiéru, v níž obsadil třetí místo.
Na Hanou tak odjelo devět atletů, kteří dohromady nasbírali 97 bodů. Největší hvězdou se stal Adam Zelinka, který nastoupil ke třem individuálním startům a také jako finišman sprinterské štafety. A své starty přetavil ve tři vítězství (200 m 23,30 s., 400 m - 52,29 s., štafeta 4x 100 m) a druhé místo (100 m). Získal tak 33,75 bodu, tedy třetinu všech bodů Slovácké.
Dvakrát dosáhl na medailové umístění Patrik Kočenda, první na 100 m (11,67 s.) a třetí na dvojnásobné trati (23,86 s.). Z vítězství se radoval i Lukáš Symerský, který nenašel přemožitele v běhu na 1500 metrů. Hned za ním doběhal se ztrátou šesti sekund Miroslav Stabryn.
Výborné představení předvedla i štafeta na 4x 100 metrů ve složení Kočenda, Erik Jelínek, Radek Hrabinec, Zelinka, která časem 45,07 s. suverénně zvítězila.
Zbylé výsledky, 100 m: 5. Hrabinec 11,94 s., 8. Jelínek 12,25 s., 200 m: 8. Jelínek 24,86 s., 3000 m: 15. Miroslav Minařík 10:45,08 min., disk: 7. Jiří Kovačič 33,45 m.