Atleti druzí, vyhráli Majerčák s Kuntem

Uherské Hradiště Sport 11 / 07 / 2018

Atleti Tomáš Zajíc a Jakub Kunt ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště prokázali výbornou formu před blížícím se mistrovství Evropy do 18 let v maďarském Györu, když patřili k tahounům týmu atletů Slovácké Slavie Uherské Hradiště ve třetím kole I. ligy. Nejlepší byl ale běžec Jakub Majerčák s 22 body.
„Kuba nenašel přemožitele v běhu na dvě stě ani čtyři sta metrů,“ uvedl trenér Robert Sklenář. Na nejkratší trati vybojoval třetí místo sprinter Adam Běhávka. Bodovali i štrekaři. Druhý doběhl na 800 m talentovaný Tomáš Zajíc, na patnáctistovce zase věkem ještě žák Tomáš Habarta. Šestým místem se na nejdelší trati 5 000 m blýskl zkušený Jakub Janíček a na překážkových bězích bodoval Nikolay Romanchenkov čtvrtým a osmým místem.
Jakub Kunt, který se společně se Zajícem představí v Györu, absolvoval dálku, trojskok a výšku. Nejvíce se mu dařilo ve skoku vysokém, kde vyhrál výkonem 204 centimetrů. „Ve skocích to ale nebylo ono, nakonec skončil šestý v dálce a pátý v trojskoku,“ dodal Sklenář.
Prim mezi vrhači hrál hostující Dominik Sokola, který vyhrál oštěp, v kladivu byl pátý a v disku osmý. Trenér a vedoucí týmu mužů Sklenář hodil v disku velmi slušných 41,24 m, čímž si zajistil čtvrté místo. „Všem atletům patří obdiv za bojovný výkon a nasazení, stejně tak zaslouží poděkování trenéři, kteří obětavostí a přístupem k svěřencům vytváří v týmu správného sportovního ducha,“ smekl Sklenář.
Zbylé výsledky, oštěp: 4. Robert Sklenář 41,24 m, koule: 4. Miroslav Břustek, 7. Jaroslav Hadaš, koule: 6. Miroslav Břustek, štafeta 4x100 m i 4x400 m: 2. Jurák, Majerčák, Romanchenkov, Běhávka.