Atleti nejspíš uspořádají oddílové závody

Atleti nejspíš uspořádají oddílové závody
Uherské Hradiště Sport 29 / 04 / 2020

Atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště nemají důvod k radosti. I když se některé tréninkové skupiny po rozvolnění vládních opatření postupně vracejí do „práce“, jejich vyhlídky na závodění jsou stále mizivé. Aspoň zatím. A tak klub uvažuje o oddílových závodech, zejména pro reprezentanty.
„Starší závodníci trénují v menších skupinách s trenéry, žáci zatím docházejí maximálně do Kunovského lesa, kam chodí trenér s vrhači. Oficiálně stále netrénují. Je však otázka, jak se situace změní po zkrácení uvolňování krizových opatření,“ říká Pavel Kunt, předseda atletického klubu z Uherského Hradiště.
Tréninkové dávky tak polyká asi dvacítka atletů, kteří se na stadionu střídají v určených časech, aby se potkávali co nejméně.
O závodění atleti zatím jenom sní… „Co máme informace, tak svaz chystá pět šest mítinků pro reprezentanty, aby měli motivaci. Ale kdy, to je ve hvězdách,“ krčí rameny Kunt. I když z atletického kalendáře už vypadla spousta závodů, včetně MS v Keni nebo mezistátních závodů v Polsku, ve hře zůstávají domácí šampionáty. „Snad se uskuteční na podzim, ale je to s velkým otazníkem,“ poznamenal předseda klubu, který tak společně s krajským atletickým svazem plánuje pořádání oddílových závodů pro všechny kategorie. „Už kvůli motivace, abychom děti udrželi na stadionu. Nikoho nebaví pořád jen trénovat,“ uvědomuje si Kunt. Jaká je představa? Jeden den změří síly skokani s běžci a druhý s vrhači, do styku tak přijde co nejméně lidí. „Ale zatím ještě přesně nevíme, kdo všechno se počítá do omezení 50 osob,“ poznamenal Kunt s tím, že ve hře jsou stále i ligové soutěže mužů a žen. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace