Atleti slaví zlatý hattrick

Uherské Hradiště Sport 14 / 09 / 2020

Když medaili, tak zlatou! Atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště vybojovali na dvoudenním republikovém šampionátu dorostu, juniorů a juniorek v Ostravě tři medaile a všechny byly z nejcennějšího kovu. Titulem mistra republiky se pyšní překážkář Tomáš Habarta, trojskokan Jakub Kunt a čtvrtkařka Karolína Mitanová.

Habarta se postaral o zlatou sobotní tečku v běhu na 2 000 metrů překážek. „Ťopek soupeře nenechal ani čuchnout, vyhrál způsobem start-cíl. I když utíkal v podstatě celý závod sám, nepolevoval v tempu a v cíli dosáhl času 5:51,93 minuty, což je nový rekord šampionátu!“ smekl Pavel Kunt, předseda uherskohradišťského klubu. Obrovskou radost mu udělal i syn Jakub, který se ve skokanských disciplínách na „Gigantu“ zaměřil pouze na trojskok a udělal náramně dobře. Svěřenec kouče Jiřího Brázdila totiž hned prvním pokusem posunul své venkovní maximum na 14,70 metru a ujal se vedení. Jenže ve čtvrté sérii jej o dva centimetry překonal průběžně druhý Kulhánek z pražských Stodůlek. „Kuba ale okamžitě zareagoval a čtvrtým pokusem vylepšil osobák na 15,05 metru, na což už nikdo nenašel odpověď.  Stal se tak mistrem republiky a na svém posledním „Gigantu“ získal už čtrnáctou medaili,“ připomněl předseda klubu.

Zlatý hattrick završila ve finále běhu na 400 metrů dorostenka Karolína Mitanová, které těžila z taktiky stanovené s trenérem Ivanem Resslerem. „Karolína ještě do cílové rovinky vbíhala až na pomezí třetího a čtvrtého místa, ale drtivým závěrem na cílové šachovnici všechny soupeřky předběhla a právem se radovala ze zisku titulu. Třešničkou na dortu byl nový osobní rekord 56,37 sekundy,“ prozradil Kunt. Na čtvrtce se představil i Tomáš Zajíc, který až do posledního metru bojoval o bronz, ale nakonec mu nestačil ani vyrovnaný osobní rekord 48,59 s. Skončil na nepopulárním čtvrtém místě.

Juniorská štafeta na 4x400 metrů ve složení Petr Bachan, Tomáš Habarta, Jakub Kunt a Tomáš Zajíc doběhla pátá v čase 3:23,02 min. Čtyřikrát atleti Slovácké  Slavie zakotvili šestí. Dvakrát to zvládla Jana Polášková v dálce a trojskoku, když skočila 545 cm, respektive 11,45 metru. Při debutu na dorosteneckém šampionátu skončila šestá také Natálie Nagyová. Nástupkyně Blanky Tomáškové a Karolíny Klišíkové hodila kladivem 47,53 metru. Stejného umístění dosáhl ve finále na 800 metrů dorostenců Petr Bachan v osobním rekordu 1:57,80 minut.

Zbylé výsledky, junioři - oštěp: 13. Marek Janás 50,27 m, disk: 13. Jakub Machálek 36,45 m, juniorky - 100 m: 16. Markéta Juráková 13,04 s., dorostenky - oštěp: 7. Adéla Müllerová 41,31 m, 2000 m př.: 10. Veronika Uhříčková 8:02,54 min., 3 000 m: 19. Petra Čechová 11:48,82 min.