Atleti urvali šest moravských titulů

Uherské Hradiště Sport 19 / 06 / 2014

Borci od řeky Moravy na Hané vydolovali 13 medailí, dvě brali Vávrová a Zelinka

Martin Sklenář, Kateřina Vávrová, Patrik Kočenda, Lenka Brázdilová, Šárka Polášková, Tereza Brázdilová, to jsou jména čerstvých šampionů Moravy! Atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště na olomouckém mistrovství Moravy a Slezska prokázali, že patří mezi domácí špičku, a na krk si pověsili hned 13 medailí (6-5-2).
O největší porci cenných kovů se postarali sprinteři, kteří byli na stupních vítězů šestkrát. Titul podle očekávání vybojovala dorostenka Kateřina Vávrová na dvoustovce. Lídr dorosteneckých tabulek se však zapotil. Vyhrála jen s náskokem jedné setiny sekundy! „Kačka začala velmi, ale opravdu velmi uvolněně. Kdyby nestartovala z bloků, domníval bych se, že jsou na trati půlkařky... Ale na rovince však pořádně zatáhla a výsledný čas (25,15 s. - pozn. autora) mně vzhledem k průběhu závodu vyrazil dech,“ komentoval zlatý závod veleúspěšný trenér Jaroslav Vlček. Jeho svěřenka se pak ještě vůbec poprvé v kariéře postavila na start čtyřstovky a doběhla druhá v čase 57,68 sekundy, tedy jen čtyři desetiny za dorosteneckým oddílovým rekordem Lenky Švábíkové. Kouč přesto nebyl úplně spokojený. „Výkon ovlivnil vítr, který subtilní Kačku srážel od startovního výstřelu v silných poryvech až do cílové rovinky. Ještě sto metrů před cílem přesto s náskokem vedla, ale v závěru jí došla šťáva. Trošku si vybrala daň za čtvrtkařskou nezkušenost,“ litoval Vlček.
O druhé sprinterské zlato se postaral Patrik Kočenda na stovce, který tak dokonale využil neúčasti nejlepšího českého sprintera Zdeňka Stromšíka. Zvítězil časem 11,11 sekundy. „Když Patrikovi vydrží zdraví, věřím, že letos prolomí jedenáctisekundovou hranici, která zatím odolává kvůli jeho četným zraněním,“ je přesvědčený kouč Robert Sklenář, kterého druhým místem v běhu na 200 m potěšila i Vendula Vávrová (26,56 s.). Dvě stříbrné medaile připojil Adam Zelinka, druhý v závodě na 200 i 400 metrů. „Je to parádní výsledek, dva starty přetavil ve dva tituly moravského vicemistra, což je po třech měsících atletického tréninku husarský kousek,“ smekl Vlček. Na čtvrtce si Zelinka časem 50,44 s. vylepšil osobní rekord a nestačil jen na českého mládežnického reprezentanta Holibku z Opavy. O tři hodiny později mu na poloviční trati ukázal záda jen brněnský Juránek, v cíli byl Zelinka o 14 setin pomalejší, když dosáhl času 22,54 s.
S úsměvem od ucha k uchu se z hanácké metropole vrátil oštěpař Martin Sklenář, který i v silném protivětru hodil 64,20 metru a stal se mistrem Moravy. „I když je synátor trojnásobným mistrem republiky, moravský šampionát vyhrál vůbec poprvé, takže jde o cenný skalp,“ těší Roberta Sklenáře, trenéra a tátu v jedné osobě. Radost mu však určitě udělala i svěřenka Lenka Brázdilová, která v trojskokařském sektoru o 7 centimetrů překonala dvanáctimetrovou hranici a s náskokem čtvrt metru zvítězila.
Titul ještě získaly dorostenky Šárka Polášková, která výkonem 1,64 metru vyhrála souboj výškařek, a trojskokanka Tereza Brázdilová (11,68 m). Stříbro patří kladivářce Vendula Kolářové (57,30 m) a bronz Eriku Jelínkovi a Kateřině Resslerové, kteří se shodně blýskli v běhu na 300 m překážek.