Atletky na Hané vyhořely

Uherské Hradiště Sport 24 / 06 / 2014

Třetí ligové vystoupení si prvoligové atletky Slovácké Slavie Uherské Hradiště za rámeček asi nedají. Bez Kateřiny Vávrové, která se potýká s drobnou virózou, byly v Olomouci předposlední. Druholigoví muži obsadili páté místo.
Ženskou káru táhla na Hané Lenka Brázdilová, která do týmového rance nasypala 21,25 bodů. Nejlepšího výsledku dosáhla v trojskoku, ve kterém skončila druhá výkonem 12,13 metru. Bronz pak přidala v dálce (5,57 m) a ve štafetě na 4x100 metrů, kdy společně s Anetou Foretovou, Vendulou Vávrovou a Terezou Brázdilovou zaběhly čas 50,17 s. Jelikož už žádná atletka medailovou pozici nepřidala, Slovácká získala jen 71 bodů, o dvě stě méně než vítězný Olymp Brno.
Atleti bojovali v Břeclavi a v devítičlenné konkurenci skončili se ziskem 88 bodů pátí, když sedmkrát obsadili medailové pozice (3-2-2). Z vítězství se na stovce radoval Patrik Kočenda (11,32 s.), patnáctistovku vyhrál Lukáš Chwistek (4:14,54 min.) a disk Robert Sklenář (39,98).
Jen v běhu na 100 m se představil sprinter Adam Zelinka, který v minulých dvou kolech získal více než 60 bodů. „Potýká se s nějakou letní virózou, další starty by byly hazardováním s jeho zdravím,“ vysvětlil kouč Jaroslav Vlček, jehož svěřenec skončil druhý v čase 11,37 s. Stříbro bral i Erik Jelínek v běhu na 400 m překážek (60,79 s.). Třetí místo a osm bodů pak přidal „koulař“ Sklenář (12,41 m) a štafeta na 4x100 metrů ve složení Kočenda, Jelínek, Chwistek, Moštěk (47,45 s.).
Na závodech se po desetiměsíční pauze zaviněné nemocí a zraněním představil i Václav Vlček a comeback měl vskutku parádní, když zaběhl druhou nejrychlejší čtvrtku kariéry (49,75 s.). „Vašek startoval mimo bodování, protože hostuje za Vítkovice. Jinak by ale vyhrál s více než sekundovým náskokem,“ poznamenal Jaroslav Vlček, táta a trenér v jedné osobě.