„Až se sehrají, přijdou vítězství,“ říká kouč

Uherské Hradiště Sport 12 / 10 / 2018

Florbaloví starší žáci FBC Slovácko sice na prahu Zlínské ligy nezískali ani bod, ale předvedeným výkonem nezklamali. Po těsné prohře s uherskobrodským Orlem se totiž poklonili jeho městskému rivalovi 1.AC v čele s bratry Ležatkovými, kteří jsou úplně z „jiné planety“…
„Na první turnaj to nebylo špatné, až se kluci více sehrají, přijdou i vítězství,“ je přesvědčený Bedřich Chromek, kouč a předseda klubu, který na lavičce zaskočil za Zdeňka Petráška, jenž s dorostenci bojoval o body v Orelské florbalové lize.
V souboji s Orlem Uherský Brod tahalo Slovácko dlouho za kratší konec, v poslední třetině prohrávalo už 2:6, ale zbraně nesložilo. Zmobilizovalo síly, snížilo na 4:6 a zadělalo na drama. „Bohužel náš další nápor zastavil rozhodčí, který dal brankáři desetiminutový trest za nesportovní chování, což bylo hodně diskutabilní. Oslabení jsme sice přestáli, ale čas už byl pak proti nám,“ posteskl si Chromek. Zápas s 1.AC Uherský Brod, suverénem soutěže, byl rozhodnutý už po první třetině, která skončila 6:1 pro tým od Olšavy. „Soupeř hraje trošku jinou ligu, patří k nejlepším ve své kategorii v zemi. Prohrát s ním není ostuda. Jen výjimeční bratři Ležatkovi nám nasázeli třináct branek,“ reagoval Chromek, který v obou zápasech dal důvěru jedné pětce z mladších žáků.
Zrcadlo výsledků: FBC Slovácko - Orel Uh. Brod 5:7 (2:4, 0:2, 3:1), - 1.AC Uh. Brod 2:18 (1:6, 0:9, 1:3).
SLOVÁCKO: Radim Šenkeřík, Lukáš Otrusiník - Ondřej Vašíček 2, Radovan Siman 1, Tadeáš Tománek, Šimon Kucharovic 1, Martin Butala, Jakub Krchňáček 1, Adam Škrášek, Martin Rokyta, Mikuláš Obdržálek, Ondřej Koubek, Ondřej Sýkora, Maxmilián Čech, Pavel Jančo 1.

autor: Petr ČECH