Až šestí, nejhorší za poslední léta!

Staré Město Sport 15 / 03 / 2010

Volejbalisté St. Města v boji o páté místo nepřekvapili, po slabém výkonu neuhráli ani set

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město mají dobojováno! Nevydařenou sezonu „korunovali“ odevzdaným výkonem a porážkou na palubovce Aera Odolena Voda, která v konečném účtování znamená, že Dosoudilovi boys obsadili až šesté místo, což je nejhorší umístění za poslední léta.
Odolena Voda - Staré Město 3:0 (21, 12, 23)
Borci ze Širůchu nastoupili jakoby bez motivace, o čemž svědčí i překvapivé nasazení Braunera na blok, když ve většině předchozích zápasů hrál libera nebo střídal spíše do pole. Na lavičce zůstal zkušený blokař Herich. Do úvodní šestky trenér Dosoudil ještě postavil Janoucha, Pecháčka, Pospíšila, Maděru, „farmáře“ Přikryla a na liberu hrál Špalek.
Domácí byli mírným favoritem, ale ani Staroměstští nezačali špatně. V polovině úvodního setu ztráceli jen bod - 14:15, ale následně v jednom postavení po řadě chyb prohrávali 14:20. Po vystřídání Přikryla Ermanem a pak ještě Braunera Herichem se částečně zvedli, ale bodový náskok „Odolky“ jen kosmeticky korigovali a set ztratili. Druhý set vyzněl z pohledu hostů doslova tragicky. Již od začátku ztráceli, když hořeli na přihrávce i nevýrazném útoku. Za stavu  8:13 naskočil na nahrávku Kamler místo Janoucha, ale mužstvo se již nezvedlo. Bez dalšího střídání v sestavě, i když neúspěšnost přihrávky i nevydařené útočné akce po něm přímo volaly, neodolalo náporu domácích a výrazně prohrálo. Ztráta nakonec narostla až na hrozivých 13 bodů při proměněném setbolu domácích. Do třetího setu se do sestavy vrátil Přikryl na post smečaře místo Maděry. Hostům se začalo dařit na servisu a zásluhou Přikryla a Pecháčka šli do vedení 10:6. I v dalším pokračování se prosazovali a v závěru jejich náskok vzrostl až na 23:18. Jenže pak nepochopitelně chybovali. V jednom postavení bez jediné změny v sestavě po šňůře sedmi bodů domácích zápas ztratili. A sezona se stala minulostí.