Babicím opět pomohl vlastenec soupeře

Slovácko Sport 10 / 11 / 2010

Okresní soutěž 14. kolo

Babice - O. N. Ves B 6:2 (2:1)
Branky: 43., 56. Horsák D., 52., 79. (p) Soldán L., 3. Litoš F. - 13. Slezák V., 46. vlastní, 70. Vařecha M.
Rozhodčí: František Chaloupka - Jaroslav Říha (laik), Tomáš Nosek (laik).
Babice: Hájek M. - Soldán L., Smělík M., Říha L., Macháček P., Litoš M. (85. Lahola M.), Litoš F., Koukal P., Körber S., Horsák D., Buksa R. Trenér: Marcel Litoš.
O. N. Ves B: Husár P. - Vařecha M., Štěrba J., Svoboda P. (66. Němec M.), Slezák Z. (24. Szabo T.), Slezák V. (79. Kvapil R.), Pokorný L., Kusák M., Kadaš T., Jirásek A., Galuška M. Trenér: Michal Kusák.
Velmi kvalitní utkaní se hrálo v Babicích, kde byli ativnější domácí, kteří již ve 3. minutě otevřeli skóre Litošem. Hosté záhy vyrovnali Slezákem na 1:1. Domácí v této části, konkrétně v 8. a 10. minutě neproměnili tutovky Soldánem a Smělíkem a i nadále byli aktivnější, vytvářeli si více příležitostí. Hosté hrozili z rychlých brejků. Domácím se před ochodem do kabin podařilo jít do vedení, když se prosadil Horsák - 2:1. Druhý poločas hosté začali velmi nešťastně, kdy již ve 46. minutě si vstřelil Szabo vlastní branku. Hosty jakoby tato branka mírně deprimovala a v rozmezí 52. a 56. minuta prohrávali již 5:1. Pak domácí mírně polevili a hosté toho využili v 70. minutě, když z hranice šesnáctky snížil Vařecha na 5:2. Pak ovšem v 79. minutě byl v pokutovém území faulován Soldán, a následně pokutový také proměnil a zvýšil skóre na 6:2. Utkání se hrálo slusně bez žlutých karet, před pěknou diváckou kulisou.
Nejlepší hráči: David Horsák - Michal Vařecha

Buchlovice - Bánov 2:0 (1:0)
Branky: 5. Křiva D., 64. Marek B.
ŽK: 81. Mikula J. (Buchlovice).
Rozhodčí: Tomáš Tureček - Jiří Kotek (laik), Zděněk Bílka (laik).
Buchlovice: Mlčák P. - Vojtěšek M., Strakoš S., Procházka J. (46. Kovařík P.), Mikula J., Marek B., Křiva D., Kotek J., Jurča A. (76. Tomešek Z.), Hlůšek R., Hlůšek P. (83. Kořínek M.). Trenér: Petr Sonntag.
Bánov: Polanský T. - Vaňhara J., Polanský L., Pavlíček A. (46. Omelka M.), Machalík V., Mahdalíček P., Horňák L., Guryča R., Gorčík L. (67. Vrábel R.), Dalajka M., Bulejko P. Trenér: Břetislav Polanský.
V předehrávce jarního kola začali utkání lépe domácí, kdy už v 5. minutě se po skrumáži odrazil míč ke Křivovi a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě - 1:0. Pak se hra přelévala z jedné strany na druhou avšak bez gólového efektu. Poločas tak skončil jen 1:0. Do druhé půle nastoupila obě mužstva ve stejné sestavě, hosté začali lépe kombinovat, ale jejich útočná snaha končila vždy v šestnáctce. V 64. minutě hostující obrana špatně odkopla míč, k míči se dostal Marek, který pěknou technickou střelou umístnil míč k pravé tyči - 2:0. Po tomto góle se začali hosté ještě více tlačit k domácí brance, kdy v 75. minutě zahrávali standardní situaci, ale domácí golman skvělým zákrokem vyrazil na roh. V 82. minutě opět zahrozili hosté po jedné z ojedinělých šancí Dalajkou, ale domácí golman opět mužstvo podržel. V závěru utkání měli jěště šanci domácí, kdy se Kotek objevil v šesnáctce, ale golman bravůrně zachránil.
Nejlepší hráči: David Křiva - Rostislav Guryča

Kněžpole B - Hradčovice 9:0 (6:0)
Branky: 26., 32., 35. Kašný R., 59., 82. Kamočai L., 5. Hruboš P., 8. Křen B., 19. Doseděl K., 89. Palčík R.
ŽK: 54. Slavík M., 69. Flíbor T. - 23. Hostýnek P., 41. Mikulec J.
Diváci: 50.
Rozhodčí: Lubomír Drozdy - Jiří Chmela, Václav Lapčík (laik).
Kněžpole B: Vyorálek J. - Večeřa M., Palčík R., Křen B. (46. Kamočai L.), Kozelek M., Kašný R. (46. Slavík M.), Kašný P., Hruboš P., Haša M. (56. Hruboš L.), Flíbor T., Doseděl K. Trenér: Zbyněk Grubl.
Hradčovice: Zábranský M. - Pochylý P., Mitáček L., Mikulec J. (72. Macek T.), Mikulec D. (46. Rosík V.), Macháček M., Hostýnek P., Hlaváč V., Fábry I., Daněk O. Trenér: neuveden.
Domácí zahájili utkání se silou uragánu uragán a ihned v prvním útoku měli vyloženou šanci, ale tu ještě neproměnili. V 5. minutě vstřelil úvodní branku Hruboš, který prostřelil celou obranu i brankáře zpoza pokutového uzemí. V 8. minutě se trefil Křen a v 19. minutě Doseděl. Pak domácí několik vyložených šancí neproměnili a ve 26. minutě začal úřadovat nejlepší střelec domácích Radek Kašný, který v rychlém sledu ve 26., 32. a 35. minutě vstřelil tři branky a stanovil výsledek prvního poločasu na 6:0. Ve druhém poločase se hosté zlepšili, začali více běhat a kombinovat a domácí si vědomi svého vysokéko náskoku polevili. Přesto se hrálo více na polovině hostí a domácí brzy stříleli další branky. Střídající Kamočai dal dvě branky v 59. a 82. minutě. Výsledek pečetil v 89. minutě Palčík na konečných 9:0.
Nejlepší hráči: Radek Kašný - Zdeněk Urubčík

Korytná - Košíky 1:2 (1:1)
Branky: 8. (p) Navláčil O., 49. (vl) Medůsek M. - 12. Fedor J.
ŽK: 80. Čaňo B. - 54. Uherka Z., 89. Šlechta Z.
ČK: 70. Navláčil O. - 83. Uherka Z.
Rozhodčí: Josef Tomanec - Josef Flasar (laik), Antonín Mikulec (laik).
Korytná: Málek Mi. - Zetka M., Vlk P., Vacula J., Popelka D., Navláčil O., Medůsek M., Matucha J. (53. Zámečník M.), Málek Ma., Čaňo B., Bublík I. Trenér: Josef Zderčík.
Košíky: Ondruch A. - Vojtek P., Urbanec M, Uherka Z., Šlechta Z., Scháněl R., Poháněl J., Ovsík J., Hastík P., Fedor J., Bémer Z. Trenér: Vlastimil Kučera.
V utkání hraném za silného větru se domácí ujali vedení v 8. minutě po proměněné penaltě za podražení domácího útočníka zásluhou Navláčila. Ve 12. minutě hosté vyrovnali po rohovém kopu, branku vstřelil Fedor. Ve 37. minutě se řítil od poloviny hřiště sám na Málka Hastík, ale 100% šanci neproměnil. Devětačtyřicátá minuta přinesla vedení hostů po vlastní brance domácího Medůska. Poté se hra přiostřila, což neunesl domácí kapitán Navláčil a za úmyslné kopnutí protihráče obdržel červenou kartu. Hosty několikrát zastavil v rozletu šancí zdvižený praporek asistenta rozhodčího. V 83. minutě po druhé žluté kartě šel pod sprchy hostující Uherka za nesportovní chování. Hosté zvítězili zcela zaslouženě.
Nejlepší hráči: Michal Málek - Pavel Hastík

Mařatice - Huštěnovice 0:0
ŽK: 29. Surový M. - 29. Zlámalík R., 78. Petrželka J.
ČK: 80. Zlámalík R. (Huštěnovice).
Diváci: 70.
Rozhodčí: Radek Michalec - Milan Čeněk (laik), Jan Hruboš (laik).
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J., Vyorálek D., Šenk P., Surový M. (46. Rídl L.), Prekop D. (67. Piecha E.), Mrkva M., Lžičář M. (46. Knapčík M.), Kroča M., Kováč M., Halík J., Bída L. Trenér: Václav Chvojka.
Huštěnovice: Střítecký O. - Zlámalík R., Umlauf M., Střítecký M. (76. Vaverka T.), Silný J., Silný F., Puškáč L. (33. Kryška M.), Petrželka J., Malenovský P., Černý P., Adamík O. Trenér: Pavel Černý.
Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří si vytvořili tlak a několik příležitostí, ale bez úspěchu. Jedna z vážnějších šancí byla když hosté nastřelili břevno Matouškovi branky. Poté domácí hru vyrovnali, začali útočit a z následného tlaku je od vedoucí branky dělilo jen pár centrimetrů, a to když se míč odrazil od tyčky ven. Druhý poločas domácí pokračovali v náporu a hned na začátku druhého poločasu měli několik střeleckých pokusů, se kterými si ale brankář poradil nebo míč mířil mimo jeho bránu. Postupem času se hra odehrávala pouze ve středu hřiště.
Nejlepší hráči: Jakub Zedek - Pavel Černý

Pitín - Tupesy 1:2 (0:1)
Branky: 48. Kozubík J. - 33. Gejdoš J., 89. Vaculík L.
ŽK: 49. Švehlík F., 60. Jurásek L. - 58. Maňásek M.
Diváci: 40.
Rozhodčí: Miroslav Strapina - Pavel Berčík (laik), Radomír Oslzla (laik).
Pitín: Urbánek P. - Švehlík F. (75. Hasoň L.), Struhař P., Navrátil M., Lukáš D., Krahula L. (76. Maňas M.), Kozubík J., Kavka P., Jurásek L., Bureš M., Berčík P. Trenér: David Lukáš.
Tupesy: Gaura J. - Vávra P., Tříska M., Molek S., Maňásek M., Kubíček T., Gejdoš J. (71. Vávra O.), Bureš R., Brim M. (90. Mikula F.), Bergauer M. (80. Vaculík L.), Bednařík J. Trenér: Antonín Šimon.
Utkání začalo v plné režii domácích, kdy se k první akci dostal Krahula a těsně minul bránu. Hosté se oklepali a začal se zvedat jejich výkon a zahrozili ve 28. minutě, kdy Gejdoš minul bránu. Ten samý hráč se dostal ve 33. minitě k míči po zaváhání obrany a otevřel skóre - 0:1. Do konce prvního poločasu převažovalo útočné nasazení hostů. Druhý poločas začal o něco lépe pro domácí, kdy ve 48. minutě vyrovnali Kozubíkem na 1:1. Hra se poté srovnala a střídala se akce z jedné strany na druhou. Za zmínku stojí situace, kdy se Kozubík dostal sám před brankáře, ale minul bránu. Snaha o získání tří bodů pro domácí nebyla nic platná, neboť po chybě jejich obrany se k míči dostal střídající Vaculík, který rozhodl na konečných 1:2, který tak ukončil sérii proher hostů a získal tři body.
Nejlepší hráči: Milan Navrátil - Michal Brim

Popovice - St. Město 0:1 (0:1)
Branky: 33. Grebeň M.
ŽK: 24. Mikulčík R., 59. Prajza M., 62. Šácha P. - 9. Šopík R., 59. Panáček M., 66. Botek J.
ČK: 79. Daťko J. (St. Město).
Rozhodčí: Volodymyr Korolovych - Ivan Junaštík (laik), Pavel Vlček (laik).
Popovice: Šesták V. - Šácha P., Smolík A., Prajza M. (78. Hanáček J.), Omelka J., Musil O., Mikulec P., Mikulčík R., Králík V., Knot M. (57. Křapa P.), Hladný T. Trenér: Roman Bureš.
St. Město: Hodulík J. - Žajdlík J., Vlček P., Šopík R., Ševčík I. (70. Svoboda O.), Panáček M. (64. Mikulica A.), Müller T., Grebeň M., Daťko J., Botek J., Andrýsek M. Trenér: Radek Bouřa.
Do utkání vstoupili lépe hráči domácích, když přízemní střelou sřílel Prajza, ale Hodulík vytěsnil míč na roh. Hosté se postupem času dostávali do hry a začali těžit z tlaku. V 32. minutě Šesták vytěsnil míč na rohový kop a po následném rohu padl gól. Hosté si i nadále vytvářeli šance, které ale promarnili. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:1. Ve druhém poločase se přitvrdilo z čehož pramenily zbytečné fauly a žluté karty, hrál se ovšem i pěkný fotbal, když například střelu Daťka skvěle vyrazil domácí brankář. v 79. minutě dostal hostující Daťko červenou kratu za surovou hru a domácí se najednou dostali do utkání. V 82. minutě Šácha hlavičkoval, ale přesně do náruče Hodulíka, v 87. minutě opět Šácha střílel přízemní střelu a hostující brankař míč vytečoval na roh. Domácím se již nepodařilo vstřelil branku a utkání tedy skončilo 0:1.
Nejlepší hráči: Pavel Šácha - Robert Šopík