Balaštíka pokořil jen Hanke

Bojkovice Sport 17 / 05 / 2010

Exhibice v Bojkovicích: Hokejový kanonýr Jaroslav Balaštík oblékl rukavice

Fotbalisté Slovácké Viktorie Bojkovice extraligové hokejisty neporazili, byť vyměnili brusle za kopačky. V exhibičním střetnutí zachraňoval remízu 3:3 dalekonosnou ranou z dvaadvaceti metrů David Hanke, který tak zkompletoval hattrick a „rozesmutnil“ gólmana Jaroslava Balaštíka.
První poločas se proměnil v seznamovací lekci, gólových šancí bylo jako šafránu. Početná divácká kulise se však fotbalového koření dočkala hned krátce po změně stran, když se hokejovým blafákem blýskl Ondráček. A když za šest minut přidal druhý gól, s Viktorií to nevypadalo vůbec dobře.
„Jenže pak se probudil střelec Hanke, který kanonýra Balaštíka, jenž se postavil mezi tyče, nejprve propálil z úhlu a pak objevil díru mezi jeho „betony“,“ usmívá se Pavel Miča, sekretář bojkovického klubu.
Hokejisté šli však za chvíli znovu do vedení, na brankáře Fojtíka vyzrál lobem Kubiš. Když už se zdálo, že ševci zvítězí, napřáhl v poslední minutě z dobrých 22 metrů Hanke a potřetí překonal Balaštíka. Spravedlivá plichta.
BOJKOVICE: Marek Kúdela (Ondřej Fojtík) - Vlastimil Kovář, Lubomír Valter, Zdeněk Spáčil, Pavel Krč - Tomáš Mlček, Lukáš Floreš, Bronislav Valíček - David Hanke, Marian Varga, Radek Mikulášek. Střídali Lubomír Holík, David Křižka. Trenér Zdeněk Dolina.
ZLÍN: Jaroslav Balaštík - Tomáš Linhart, Martin Záhorovský, Martin Lučka, Filip Čech - Michal Důras, Petr Leška, Pavel Kubiš, Stanislav Balán - Jiří Ondráček, Zdeněk Okál. Střídal Jakub Sedláček. Trenér Lubomír Pálka.

autor: ceh, pm