Baník jde do odvety v lepší pozici

Modrá, Nedachlebice, Uherské Hradiště Sport 03 / 10 / 2011

Baník se na Slovácku představil v mnohem lepším světle než v ligovém souboji na domácím hřišti. Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně a s mnohem větším důrazem než u nás doma, kde jsme vítězství odevzdali nedostatečným pohybem a agresivitou. Dnes se to v mnohém zlepšilo, i když jsme inkasovali z největší zbraně, kterou Slovácko má, a to jsou standardní situace. Došek se skutečně hlídá jen velmi těžce. Jsem ale rád, že se nám nakonec podařilo utkání zvrátit a podařilo se nám i vstřelit branku. Měli jsme i další šance a naše hra minimálně do sedmdesáté minuty snesla i přísnější měřítko. Já věřím, že v podobných výkonech budeme pokračovat i v lize, věřil v lepší zítřky kouč ostravského Baníku Pavel Malura, který se po pěti letech vrátil na slovácký stadion.
Za pravdu svému trenérskému kolegovi dával i kouč slováckého celku Miroslav Soukup. Musím Pavlovi dát za pravdu, že Baník vstoupil do utkání lépe. Po výhře na Baníku jsem čekal od hráčů jiný přístup k zápasu. Čekal jsem daleko větší odvahu i agresivitu. Prostě jsem čekal, že psychická výhoda bude na naší straně. Baník ale lépe kombinoval, my jsme paradoxně šli do vedení po jedné vydařené standardce. V závěru první půle nás Míra Filipko podržel, když dvakrát zachránil na brankové čáře. I díky němu jsme v prvním poločase vedli, děkoval svému gólmanovi trenér 1.FC Slovácko a pokračoval:  Říká se, že fotbal někdy nemá logiku. Tak jak se popsaly stránky novin o tom, jak jsme nezaslouženě vyhráli gólem z ofsajdu na Baníku, tak dnes se zápas vyrovnal díky té samé ofsajdové situaci, která dnes byla proti nám. Na tyto situace jsme 1:1. Mrzí mě ale, že když Filipko střelu Svěrkoše chytí, tak ostatní obránci jen sledují dorážku a nikdo nejde k míči tak, aby následujícímu kopu zabránil. To mě mrzí víc, než jestli ofsajd byl posouzený, nebo nebyl, vracel se Soukup ke klíčovému momentu utkání, kterým baníkovci vyrovnali a zároveň si vylepšili svoji pozici do odvety. Pro Baník je mnohonásobně lepší než pro nás. Nám nezbývá než zopakovat vítězství venku, uznal na závěr Miroslav Soukup.