Basketbalisté přestřihli nelichotivou šňůru

Uherské Hradiště Sport 13 / 01 / 2011

Basketbalisté JVSB Uherské Hradiště ukončili tříměsíční vítězný půst. Šňůru dvanácti porážek přestřihli v sobotu, kdy na domácí palubovce udolali devátou zálohu Vysočiny 94:82. Jelikož ale včera nestačili na Žďár nad Sázavou, stále jsou pevně přikováni ke dnu tabulky oblastního přeboru.
Uh. Hradiště - Vysočina B 94:82 (57:48)
Hradišťští na soupeře vyrukovali i s dvojicí zkušených pivotů Jašek, Pavka, což byl, jak se později ukázalo, základ úspěchu. „Síla pod košem byla znát, Pepa se Štěpánem si dokázali zjednat pořádek a navíc zaměstnávali obranu, z čehož těžil zvenku střílející Plaček, který střílel důležité trojky,“ uvedl spokojený Petr Kallus, hrající hradišťský lodivod. A když se jeho výkon prezentoval velmi slušným výkonem i v obraně, zrodilo se první letošní vítězství borců ze Slovácka. „Klíčový trhák přišel ve třetí části, kdy jsme soupeři utekli na patnáct bodů. Vynikající zápas odehrál i Mikel, který znamenitě rozehrával a ještě i přesně střílel,“ řekl na adresu sedmadvacetibodového střelce Kallus. Body: Mikel 27, Pavka 20, Plaček 20, Jašek 10, Kallus 10, Chybík 3, Oravec 2, Šácha 2.
Uh. Hradiště - Žďár n/Sáz. 62:85 (37:42)
Ve včerejším dopoledním duelu však už domácí dres neoblékl Pavka, který  letěl zpátky do Španělska, kde je na výměnném studijním pobytu, a Jašek zůstal pod košem příliš osamocený... „I když se rval jako lev, parťák mu chyběl. Zaskočivšímu Plačkovi se tolik střelecky nedařilo,“ poznamenal Kallus. Hradišťští tak drželi se soupeřem krok pouze první poločas, od třetí čtvrtiny už tahali za kratší konec a jejich manko postupně narostlo až na 25 bodů. „Zápas už se pak dohrával jen z povinnosti, proto dostala šanci kompletní lavička,“ doplnil Kallus. Body: Jašek 21, Mikel 13, Plaček 13, Chybík 5, Kallus 4, Oravec 2, Raštica 2, Šácha 2.