Bazooka padla v závěru

Uherské Hradiště Sport 24 / 08 / 2018

Futsalisté Bazooka CF Uherské Hradiště, nováčka Varta ligy, v okleštěné sestavě bez reprezentantů prohráli v úvodním přípravném zápase na půdě polského Piast Gliwice 1:3. Jedinou branku zařídil Lukáš Křivánek.
Gliwice - UH. HRADIŠTĚ 3:1
U východních sousedů obléklo dres Bazooky jen deset hráčů. „Hráli všichni, co měli ruce a nohy,“ potvrdil s úsměvem Jaroslav Hastík, kouč prvoligisty, který mimochodem postrádal akademické reprezentační duo Janečka, Šipka a také největší letní posilu Patrika Levčíka. Pětadvacetiletý borec pro změnu oblékl národní dres na mistrovství Evropy v malém fotbalu, které hostila Ukrajina. A domů si přivezl titul šampiona. „I proto mě dvojnásob těší, že jsme se s Patrikem domluvili, naposledy hrál za Hodonín a na play off posílil pražskou Spartu,“ prozradil Hastík.
Bazooka proto v Polsku vsadila na zabezpečenou obranu a do přestávky si po brejku Křivánka zajistila hubené vedení. Slaný a znovu Křivánek totiž další šance nevyužili.
Domácí srovnali až sedm minut před koncem z pokutového kopu, aby po následné chybě v obraně otočili skóre ve svůj prospěch. Závěrečné tři minuty tým ze Slovácka zkusil power play, ale místo vyrovnání přišla pojistka Poláků, když po chycené střele Sopůška trefil gólman z výkopu prázdnou branku. „Výsledek je horší výkonu, nesehráli jsme vůbec špatnou partii,“ prohlásil kouč.
Ve druhém přátelském zápase se jeho družina ukáže fanouškům v Uherském Hradišti, 27. září od 20 hodin ve sportovní hale přivítá MŠK Žilina, nováčka slovenské první ligy.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Pfeffer - Sopůšek, Křivánek, Malý (T. Maniatis), M. Janečka - Outrata, Skřivan, Slaný, Kaspřák.

autor: Petr ČECH