Bazooka pálila do půle

Uherské Hradiště Sport 13 / 09 / 2018

Start z říše snů! Futsalisté Bazooka CF Uherské Hradiště v historické premiéře ve Varta lize, nejvyšší soutěži v zemi, dobyli Ostravu a připsali si do tabulky premiérové tři body.
VŠB Ostrava - UH. HRADIŠTĚ 1:3
„Lepší úvod jsme si nemohli přát, hlavně v první půlce jsme byli i lepší, ale po obrátce už jsme bránili tříbrankový náskok a sázeli na brejky. Byli jsme odměněni za disciplinovaný výkon,“ zhodnotil Jaroslav Hastík, kouč Bazooky, který postrádal největší letní posilu Patrika Levčíka. „Má zánět v lokti,“ vysvětlil.
Hradišťští otevřeli skóre už v první minutě, kdy pronikajícího Prajzu domácí poslali k zemi a nařízený pokutový kop proměnil Křivánek. Rychlý gól hosty povzbudil, hráli vyrovnanou partii a přidali i další góly. Po pěkné kombinaci se nejdříve prosadil Prajza a v 17. minutě zatloukl třetí hřebík do ostravské rakve Šipka, oběma přitom asistoval Křivánek. „Věděli jsme, že zdaleka ještě nemáme vyhráno, proto jsme se soustředili hlavně na pozornou obranu a rychlé brejky. V závěru jsme už bránili zuby nehty, ale zápas zvládli, když se několika parádními zákroky blýskl gólman Janečka,“ pochválil strážce svatyně Hastík.
Jeho výběr už v pátek čeká druhý souboj proti Litoměřicím, jednomu z aspirantů na titul, který má kádr prošpikovaný reprezentanty. Zápas má v uherskohradišťské sportovní hale výkop ve 20 hodin. Branky: Křivánek, Prajza, Šipka. Poločas 0:3.
UH. HRADIŠTĚ: R. Janečka - Sopůšek, Křivánek, Prajza, Šipka - Malý, Slaný, Skřivan, M. Janečka - Maniatis.