Běh do nebe medaili nevynesl

Salaš Sport 05 / 11 / 2019

Klobouk dolů! Michal Janováč ze Salaše obsadil v pětidílném seriálu Československého poháru běhu do schodů čtvrté místo, když nestačil jen na světové elitní běžce v čele s vítězným Mateuszem Marunowskim z Polska.
Janováč je členem Sboru dobrovolných hasičů ze Salaše a pravidelně absolvuje závody Toughest Firefighter Alive (TFA) - Nejtvrdší hasič přežívá, ale druhým rokem se zároveň věnuje běžeckým závodům Run Up, neboli běh do schodů. A více než úspěšně, hned v premiérové sezoně se totiž stal mistrem republiky!
A letos na vlastní kůži okusil Československý pohár v běhu do schodů, který vyvrcholil republikovým šampionátem Slovenska v Žilině. „Seriál se skládal z pěti dílů, dvou v Česku a tří na Slovensku. Startoval jsem na čtyřech a třikrát jsem skončil mezi nejlepší pětkou, což v konkurenci bezmála dvou set borců z Česka, Slovenska, Polska a dvou Britů není špatný výsledek,“ říká Janováč.
Běžci postupně absolvovali závody Schody až nahoru Brno (30 pater), Cvílínské schody v Krnově, Schody na Strečno, Ufo vertical sprint v Bratislavě (22 pater) a finále obstaral Běh do nebe na Europalace v Žilině (23 pater), který byl zároveň mistrovstvím Slovenska v běhu do schodů. Janováč zvládl 23 pater za 2:02,70 minuty.
„I když to nakonec necinklo, dneska jsem za bramboru rád. Čtvrté místo v Československém poháru není vůbec špatné,“ usmívá se Janováč, kterého v konečném pořadí porazili jen elitní světoví běžci Mateusz Marunowski z Polska, Štefan Štefina ze Slovenska a Pavel Holec ze Vsetína.