Bek Heča nečekaně ukončil angažmá

Bek Heča nečekaně ukončil angažmá
Uherské Hradiště Sport 21 / 12 / 2010

Zkušený obránce Jan Heča necítil důvěru trenérů, společně s ním odchází i jeho táta - vedoucí týmu

Druholigový kádr hokejistů HC Uherské Hradiště ze dne na den opustil zkušený bek Jan Heča! Po souboji ve Frýdku-Místku rozvázal s klubem smlouvu, sbalil si nádobíčko a „práskl dveřmi“ v kabině. Co stojí za ukončením jeho angažmá? Osmadvacetiletý zadák si stěžuje na nedostatečné vytížení, od trenérů prý necítil důvěru.
„Odchod už jsem zvažoval delší dobu, angažmá v Uherském Hradišti jsem si prostě představoval jinak,“ reagoval na dotaz DOBRÉHO DNE Jan Heča, který byl jednou z letních posil druholigového nováčka. Sezonu odstartoval v první lajně po boku Sladkého, jenže v posledních zápasech už naskakoval do třetí lajny... „I to byl jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl odejít. Trenér si zkrátka myslel, že na víc nemám. Neříkám, že z mé strany to bylo ideální, ale když necítíte důvěru, nehraje se nejlépe. Složení jednotlivých pětek i obranných dvojic je však výhradně v jeho kompetenci, nic s tím nenadělám,“ krčí rameny Heča. Třebaže se v kuloárech šušká, že se „chytil pod krk“ právě s koučem Petrem Sakrajdou, „zaručené zprávy“ vyvrací. „Rozešli jsme se v dobrém, není to nic osobního,“ přikyvuje bek, který už do sobotního souboje s lídrem ze Šumperka nenaskočil.
A na střídačce už nestál ani jeho táta Ladislav, který zastával pozici vedoucího týmu. „Už v létě jsme se domluvili, že dokud bude zájem o kluka, zůstanu. Když se tedy rozhodl odejít, neměl jsem jinou možnost,“ říká Ladislav Heča a jedním dechem dodává: „Ani by nebylo vhodné, abych zůstal.“
Syn jej zaskočil, vůbec netušil, že je na levém břehu řeky Moravy nespokojený. „Samozřejmě jsem Jendu přemlouval, ať sezonu dohraje, když už se dal na vojnu... Ale nechtěl. A jeho rozhodnutí respektuji. Je dospělý, nemá osmnáct,“ pravil hráčův táta.
Trenér druholigového nováčka Petr Sakrajda o pravých důvodech Hečova ukončení angažmá příliš neví. „Jen mi zavolal, že končí. Že už se dlouho rozhodoval,“ poznamenal Sakrajda. „Ale rozešli jsme se v pohodě, podali si ruce a popřáli si štěstí,“ doplnil lodivod. Jak hodnotí Hečovo působení v týmu? „Start měl dobrý, jenže pak trochu stagnoval a hlavně na sebe odmítl vzít odpovědnost jakožto zkušený, druhou ligou protřelý obránce. Ale v žádném případě nehrál špatně, to opravdu ne,“ odpovídá důrazně Sakrajda.
Dobrovolným ukončením angažmá si Jan Heča pravděpodobně předčasně ukončil sezonu.
„Třeba se ještě něco objeví. Když ne, budu relaxovat,“ je smířený s osudem Heča. „Uherský Brod? To opravdu ne, krajský přebor hrát nebudu,“ rozprášil hlasy, které kolují po Slovácku. A jeho táta? „Odpočinu si, vyčistím hlavu a uvidíme. Každopádně hokej je můj život, brzy mi bude chybět,“ uvědomuje si zkušený funkcionář.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace