Bídná obrana, skvělý pivotman Dostál

Uherský Brod Sport 02 / 02 / 2011

Druholigoví basketbalisté Spartaku Uherský Brod šplhají tabulkou vzhůru, po víkendovém skalpu Třebíče a Žabovřesk už poskočili na pátou příčku. Hvězdou zápasů se stal Michal Dostál, který nastřílel 56 bodů a výrazně se podepsal pod premiérová stobodová vítězství v sezoně.
Uh. Brod - Třebíč 100:67 (50:35)
Broďané si proti poslední Třebíči připsali povinné dva body. O jejich zisku však rozhodli až ve třetí čtvrtině, neboť v prvním poločase předvedli až příliš bezstarostný výkon... „Kluci hodně zanedbávali obranu, takže soupeř poměrně snadno zakončoval. Kdyby víc mysleli na zadní vrátka, určitě bylo rozhodnuto už do přestávky,“ pokáral svěřence Miroslav Mikel, brodský lodivod. Jeho kritika padla na úrodnou půdu, třetí desetiminutovky Spartak vyhrál 32:11 a nebylo co řešit. „V závěru jsme si tak po dlouhé době mohli dovolit prostřídat celou lavičku. A mladíci nezklamali, dokázali rozdíl bez větších problémů udržet,“ pravil Mikel. Body: Dostál 27, Formánek 20, Kaša 19, Mrlík 11, Dvořák 11, Kratěna 8, Novák 2, Šácha 2.
Uh. Brod - Žabovřesky 104:87 (43:50)
Mikelovi boys měli výborný start, zásluhou střelecké formy Dostála s Formánkem si vypracovali osmibodový náskok, jenže do první čtvrtiny o něj přišli (26:26). „Ve druhé části kluci znervózněli, ztratili jistotu v koncovce, čehož soupeř dokonale využil a po útočném doskoku, případně jednoduchých kombinacích nám utekl na sedm bodů,“ komentoval první půli Mikel, kterého opět zvedala ze židle mizerná defenzíva. „Padesát bodů, to je silná káva,“ kroutil hlavou trenér. Ani třetí čtvrtina změnu nepřinesla, Brňané šli do osmibodového trháku a s domácími to nevypadlo vůbec dobře. Jejich prapor ale zvedl Formánek, který dvěma trojkami a dvojbodovým košem srovnal krok. O osudu tak nakonec rozhodlo závěrečných deset minut, v níž se Broďané blýskli osmnáctibodovou šňůrou, po níž na ukazateli skóre svítil stav 91:77. „A vedení jsme si už pohlídali. S výsledkem jsem spokojený, ale předvedená obranná práce mě asi bude budit ze spaní,“ poznamenal Mikel. Body: Dostál 29, Dvořák 19, Kaša 16, Formánek 16, Mrlík 13, Kratěna 11.