Biker Koziel opět bronzový

Uherské Hradiště Sport 20 / 07 / 2011

Biker David Koziel z Uherského Hradiště sbírá medaile jako na běžícím pásu. Cenný kov vybojoval i na jubilejním desátém ročníku závodu Přes 3 vrchy Vysočiny, který byl součástí oslav 650 let od založení města Horní Cerekev. Maratonec ze Slovácka vybojoval na 85 kilometrů dlouhé trati bronz.
I když se jelo za velkého vedra, od začátku se udávalo pekelné tempo, tudíž se peloton, čítající 619 závodníků, okamžitě roztrhal. Tempu nestačil ani Koziel, který byl „až“ ve druhé skupince. „Když jsem však v půlce trati při výjezdu sjezdovky uviděl první skupinku, šlápl jsem do pedálů a dotáhl jsem ji. Jenže záhy jsem zjistil, že dva jezdci se ještě utrhli,“ litoval trošku Koziel, který se snažil šestičlennou skupinku pronásledovatelů vyprovokovat ke stíhací jízdě. Dva závodníci však odpadli kvůli defektu, což plány na stažení manka zhatilo. „I když jsem se střídavě snažil o trhák, bez úspěchu, a tak se rozhodovalo ve spurtu,“ říká Koziel, který nakonec projel cílem pátý, což mu v kategorii do 30 let vyneslo bronz.
Na hradišťského borce čeká o víkendu nejtěžší maraton na horských kolech v Evropě, v Alpách absolvuje 211 kilometrů s převýšením 7000 metrů.