Bílovice a Hradčovice projely druhou půli

Sport 07 / 09 / 2009

okresní soutěž

Bílovice - Pitín 2:3 (2:0)
Branky: 1. Gajdošík E., 10. Mokráš M. - 61., 77. Kozubík J., 73. Salvet L. ŽK: 39. Vařák M., 52. Dostálek A., 80. Štětkář V. (Bílovice). Diváci: 100. Rozhodčí: Petr Bachůrek - Martin Slavík (laik), Pavel Berčík (laik).
Bílovice: Konečný M. - Zlámal Z., Vařák M., Štětkář V., Pastyřík V., Ondrůšek V., Mokráš M., Kováč P., Hlaváček P., Gajdošík E., Dostálek A. Trenér: Tomáš Kaňovský.
Pitín: Urbánek P. - Voda M., Vladár J., Švehlík F., Salvet L., Krahula L., Kozubík J., Kocourek K., Kavka P., Jurásek L., Bureš M. Trenér: Pavel Urbánek.
Hosté zaspali úvod utkání, čehož domácí využili hned v první minutě, když se po rohu prosadil nikým nekrytý Gajdošík. Další branku přidal v 10. minutě Mokráš a zdálo se, že to Pitínské položí. Opak se stal pravdou. Druhá inkasovaná branka rozezvonila hostům budíček a ti od té doby začali diktovat tempo hry. Domácí ve 35. minutě mohli zvýšit po centru Bureše a hlavičky Kavky, ale blýskl se Urbánek. Hosté měli po sérii rohů šanci na snížení, ale nestálo při nich štěstí. Ve druhé půli odstartoval Pitín obrat. V 61. minutě snížil Kozubík a v 73. z rohu srovnal na 2:2 Salvet. O šest minut později strhl zasloužené vedení na stranu Pitína po brejku Kozubík. Ke konci utkání nastřelili hosté tyč. Závěrečná snaha domácích o vyrovnání už ale nic nepřinesla.
Nejlepší hráči: Erik Gajdošík - Libor Krahula

Březová - Hradčovice 3:2 (0:2)
Branky: 48., 55. Čaňo P., 86. Janků D. - 34. Mikulec D., 44. Daněk O. ŽK: 50. Čaňo P., 58. Čaňo D. - 17. Mitáček L., 23. Daněk O., 39. Daněk V., 67. Indra T. Diváci: 80. Rozhodčí: Miroslav Strapina - Josef Janků (laik), Vladimír Hlaváč (laik).
Březová: Bruštík D. - Zetík S., Uher J., Plášek V. (30. Miškář V.), Křeháček M., Kubiš Z., Janků M., Janků D. (87. Kubiš M.), Havlík J., Čaňo P., Čaňo D. (78. Provodovský J.). Trenér: Josef Majer.
Hradčovice: Stojaspal R. - Mitáček L. (65. Zálešák P.), Mikulec R., Mikulec D., Koníček P., Indra T., Horák P., Daněk V., Daněk O. (48. Hlaváč V.), Cmol M., Vrubčík Z. (70. Orlovský J.). Trenér: Ludvík Cmol.
Utkání začalo v plné režii hostů. První šanci mohli proměnit z pokutového kopu ve 29. minutě, ale D. Mikulec nedal. Hosté nepolevili, využili převahu a ujali se vedení ve 34. minutě. Domácí nevyužili šance a hosté zvýšili ve 44. minutě po krásném sólu Daňka. Do konce půle se nic zvláštního neodehrálo. Po poločase se domácí mužstvo otřepalo a snížilo stav ve 48. minutě, kdy po přímém kopu tečoval míč do branky Čano. Tentýž hráč po sedmi minutách vyrovnal na 2:2. Šance domácích a hostů se přelévaly na jednu i druhou stranu stejně, ale ani jedno družstvo je nedokázalo využít. Ke konci utkání kopali domácí penaltu za ruku ve vápně. Tu proměnili a přiklepli si vítězství ve svůj prospěch. Do konce utkání zbývalo šest minut, ale hostům se srovnat nepodařilo.
Nejlepší hráči: Pavel Čaňo - Petr Koníček

Korytná - Babice 1:6 (1:5)
Branky: 14. Mléčka K. - 15., 31. Soldán L., 26., 44. (p) Litoš F., 41. Litoš M., 85. Morava T. ŽK: 43. Bublík I., 65. Bachůrek M., 70. Flasar J. (Korytná). Diváci: 100. Rozhodčí: Ladislav Dujíček - Jaroslav Říha (laik), Jan Gazdík (laik).
Korytná: Málek M. - Zelínka E. (46. Zemek J.), Vacula J., Suchý R., Mléčka K., Medůsek M., Josefík O., Flasar J. (73. Janča J.), Bublík I., Bachůrek P., Bachůrek M. Trenér: Michal Málek.
Babice: Hájek M. (60. Kovařík L.) - Říha L., Soldán L., Smělík M., Poiselt A., Morava T., Maňásek Z. (66. Liška J.), Litoš M., Litoš F., Bohun T. (53. Forro M.), Bíček L. Trenér: Emil Horníček.
Pěkné fotbalové počasí, natěšení diváci a bezvadně upravena plocha byly prvními předpoklady k výbornému zápasu. Úvod utkání vyšel lépe domácímu celku, který se ve 14. minutě ujal vedení, když Málka překonal po brejku Mléčka. Gól vyburcoval hosty k zodpovědnému výkonu a již o minutu později vyrovnal z pravé strany Soldán. Ve 26. minutě překonal brankáře F. Litoš. Třetí gól hostujícího celku dal opět Soldán, který technickou střelou ve 31. minutě nachytal Málka na hruškách. V závěru prvního poločasu se prosadil M. Litoš, jehož hlavička po rohu Smělíka vymetla ve 41. minutě levou šibenici. Tečku za prvním poločasem udělal opět F. Litoš, když ve 44. minutě proměnil pokutový kop. Druhý poločas se hrál již v klidu. Domácí mužstvo rezignovalo a hosté excelovali. Několik šancí zůstalo nevyužito. Tečku za pohledným utkáním udělal v 85. minutě Morava, který střelou ze 25 metrů trefil levý horní roh domácí branky. Kladem utkaní byla korektní hra.
Nejlepší hráči: Igor Bublík - Tomáš Morava

H. Němčí - Popovice 3:2 (2:1)
Branky: 9. Bahula L., 44. Srnec D., 86. Zimčík T. - 20. Musil O., 83. Šácha P. ŽK: 89. Velecký D. - 43. Mikulčík R., 71. Omelka J., 85. Bičan L. Diváci: 210. Rozhodčí: Lubomír Drozdy - Zbyněk Macháček (laik), Radek Červený (laik).
H. Němčí: Rybnikář P. - Říha J., Zimčík T., Tureček M., Svadbík J., Srnec D. (54. Huňka V.), Mikulec M. (88. Velecký D.), Malík T. (89. Špaček K.), Kadlček V., Fábry J., Bahula L. Trenér: Lubomír Zámečník.
Popovice: Šesták V. - Tetera T., Smolík A., Šácha P., Omelka J., Musil O. (56. Prajza M.), Mimránek L., Mikulčík R., Mikulec P. (40. Bičan L.), Hladný T., Hanáček J. (46. Cetkovský T.). Trenér: Dušan Vlčnovský.
Utkání bylo zahájeno za velmi příjemného počasí na krásné kvalitní hrací ploše. Domácí od počátku měli neustálou převahu, svého soupeře převyšovali bojovností i herně. V 9. minutě se ujali vedení Bahulou. Od této chvíle začali hrát hosté, což se jim vyplatilo a ve 20. minutě vyrovnali Musilem. Hra se přelévala mezi vápny, ale měla velmi dobrou úroveň a domácí šli minutu před poločasem opět do vedení, autorem branky byl Srnec. Druhá půle měla ještě větší kvalitu, hrálo se technicky, bojovně a obě mužstva měla několik šancí. Gólmani byli ovšem na svých místech. Hosté v 83. minutě Šáchou srovnali, střelec doklepával míč v malém vápně. Domácí zvýšili obrátky, chtěli zvítězit, což dokázali v 86. minutě po nádherné střele Zimčíka z hranice velkého vápna. Utkání se odehrálo před slušnou diváckou kulisou.
Nejlepší hráči: Lukáš Bahula - Pavel Šácha

Mařatice - Vlčnov 0:3 (0:1)
Branky: 70., 86. Chmelina M., 35. Kašpařík P. ŽK: 17. Janků A., 55. Zedek J. - 22. Bartošek J., 72. Zemek P. Diváci: 110. Rozhodčí: Lukáš Mikulka - Ivan Mařák (laik), Josef Podškubka (laik).
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J. (72. Pavelek L.), Večerka F., Tyl V. (82. Juřena F.), Spálenský P. (38. Žitňanský J.), Slaník M., Prekop D., Kroča M., Knapčík M., Janků A., Hráček P. Trenér: Jaroslav Talášek.
Vlčnov: Hlaváček V. - Zemek P., Slovák J., Pinkava R., Palinek J., Mikulinec P., Matějíček M., Křapa L., Kašpařík P. (63. Chmelina M.), Havlík R. (54. Tomala J.), Bartošek J. (76. Indra J.). Trenér: Ivo Šimčík.
V průměrném utkání chtěli domácí poprvé v soutěži bodovat, ale po chybách obrany prohráli zcela po zásluze rozdílem třídy. V 10. minutě hostující Matějíček z velkého vápna Matouška nepřekvapil. O tři minuty později Havlík zahrával rohový kop, nestárnoucí Jan Palinek hlavičkoval, ale Matoušek vyráží na další roh. Ve 24. minutě se krásně uvolnil domácí Slaník, ale výborného Hlaváčka nepřekonal. Ve 35. minutě dostává Kašpařík po chybě obrany do vedení. Ve druhé půli domácí Kroča unikl všem, své sólo však brankově nezakončil. V 70. minutě chtěl Zedek poslat míč Matouškovi, ale kde se objevil, tu se objevil Chmelina a rozvlnil síť. Čtyři minuty před koncem se uvolnil Mikulinec, jeho centr Matoušek podběhl a Chmelina svojí druhou brankou stanovil na konečných a zasloužených 0:3.
Nejlepší hráči: Miroslav Kroča - Vlastimil Hlaváček

Huštěnovice - St. Město 3:2 (2:1)
Branky: 7. Puškáč L., 13. Černý P., 90. Umlauf M. - 27. Ševčík I., 65. Bouřa R. ŽK: 8. Sháněl R., 31. Halíček J., 86. Bouřa R. (St. Město). Diváci: 110. Rozhodčí: Bronislav Pálka (5) - Pavel Čechmánek (laik), Jiří Kotek (laik). Delegát utkání: Radek Vlček.
Huštěnovice: Vaverka A. - Zlámalík R., Umlauf M., Silný J., Silný F., Puškáč L. (20. Vaverka T., 68. Kryška M.), Petrželka J. (90. Škrabal J.), Malenovský P., Hruboš Z., Černý P., Adamík O. Trenér: Pavel Černý.
St. Město: Adamík T. - Žajdlík J., Šobáň P., Sháněl R., Ševčík I. (46. Vlček T., 88. Cebula Z.), Přibyl T., Müller T., Kubík L., Daťko J., Bouřa R., Halíček J. Trenér: Zdeněk Cebula.
Domácí začali utkání lépe, když už v 7. minutě šli do vedení. Po přihrávce Umlaufa otevřel skóre Puškáč. Ten se před velkým vápnem opřel do míče a zamíříl k pravé tyčce. Ve 13. minutě to bylo už 2:0, když šel do souboje důrazně Černý a odměnou mu za to byl gól. Hosté zahrávali standardní situaci ve 27. minutě na hranici velkého vápna a pěknou střelou Ševčík snížil na 1:2. Hosté se ve druhém poločase dočkali vyrovnání zásluhou Bouři v 65. minutě, který vyslal střelu ze dvaceti metrů. Domácí se tlačili do protiútoku a šanci měl Vaverka, avšak brankář zasahoval. V 85. minutě mohli jít domácí znovu do vedení, ale Vaverka opět šanci zahodil. V 90. minutě se kopala penalta, kterou s přehledem proměnil Umlauf. Hosté chtěli ještě vyrovnat, ale kýženého gólu se nedočkali.
Nejlepší hráči: Miroslav Umlauf - Radek Bouřa

Košíky - Buchlovice 5:1 (2:1)
Branky: 30., 36. Hastík P., 60., 88. Šlechta Z., 69. Uherka Z. - 44. Procházka J. ŽK: 40. Marek B., 85. Dvořák J. (Buchlovice). Diváci: 120. Rozhodčí: Miroslav Navrátil - Antonín Mikulec (laik), Zdeněk Bílka (laik).
Košíky: Kočvara R. - Večeřa T., Uherka Z., Šlechta Z., Přílučík M., Přílučík L. (68. Ovsík M.), Poháněl K., Ovsík J., Mihal A., Hastík P. (89. Poháněl J.), Bémer Z. Trenér: Vlastímil Kučera.
Buchlovice: Štokman J. - Vojtěšek M., Vojtěšek A., Strakoš S., Štefánek M., Schuster M., Šarata R., Procházka J., Prášilík P., Marek B. (73. Hančík J.), Dvořák J. Trenér: Josef Křiva.
První poločas začal od trestňáků. Šance se tvořily na obou stranách. První branka padla do sítě hostů ve 30. minutě, kdy se prosadil Hastík. Netrvalo dlouho a tentýž hráč překonal Štokmana podruhé, když využil přihrávku Ovsíka. Domácí byli vždy krůček vpřed než hosté, přesto dokázali Buchlovičtí snížit zásluhou Procházky těsně před odchodem do šaten. Do šance ho vyslal Vojtěšek. Po změně stran se domácí do soupeře opět opřeli a ještě zvýšili tlak. Uzamkli soupeře na jeho půlce a od toho se odvíjel celý průběh druhé půle. V 60. minutě zvyšoval na 3:1 Šlechta. Neuběhlo ani deset minut a Košíky se radovaly počtvrté, když síť rozvlnil Uherka. Tečku za utkáním a konečnou podobu skóre dal Šlechta, který uzavřel na 5:1 pro domácí. Ti odvedli velmi kvalitní výkon a zaslouženě vyhráli. Divákům se utkání s brankami muselo líbit.
Nejlepší hráči: Jiří Ovsík - Jan Štochman