Bitvu o čelo Spartak brzy změnil v exhibici

Uherský Brod Sport 27 / 11 / 2015

Kdo očekával dramatickou bitvu, nestačil se divit. Basketbalisté Spartaku Uherský Brod totiž proměnili přímý souboj o první místo v oblastním přeboru I. třídy v exhibici! Zálohu UP Olomouc smetli rozdílem třídy a uhájili pozici lídra.
UH. BROD – Olomouc B 78:41
Broďané soupeři od úvodních minut jasně naznačili, že od Olšavy se body nevozí. Základní sestava Mrlík, J. Kratěna, Ihring, Povolný, J. Krejčiřík zápas rozjela ve velkém stylu, celoplošnou agresivní obranou soupeře nutili k chybám v rozehrávce, které trestali z rychlých protiútoků. Po první čtvrtině domácí vedli 24:14, v poločase 37:24. „Dařila se nám i střelba z dálky, což byla hlavně parádní disciplína Jirky Kratěny, který se blýskl pěti trojkami. S výjimkou krátkého střeleckého výpadku na začátku druhé čtvrtky, kdy se soupeř přiblížil na čtyři body, jsme hráli soustředěně, ve vysokém tempu, kterému Hanáci nestačili,“ uvedl Dušan Balija, kouč Uh. Brodu. Když jeho armáda před poslední desetiminutovkou vedla o 24 bodů (56:32), zápas se dohrával jen z povinnosti. Skvělý zápas odehrál Dominik Ihring. „Fanoušky zvedl ze sedadel nádherným sólem přes celé hřiště, ze soupeře udělal solné sloupy,“ smekl Balija. V sobotu od 18 hodin Spartak změří síly s Lipníkem. Body: Ihring 24, J. Kratěna 23, Mikel 13, J. Krejčiřík 6, Mrlík 5, Povolný 4, Dorazil 3. Poločas 37:24.