Blýskli se pěti homeruny a jsou v čele

Kunovice Sport 11 / 07 / 2014

Softbalisté Snails Kunovice na Mlatevni ztratili jediný zápas

Softbalisté Snails Kunovice po jarní části vévodí druholigovému pelotonu s tříbodovým náskokem před pražskou Kotlářkou, která má však dva zápasy k dobru. Svěřenci Pavla Němce v posledním hracím víkendu před dvouměsíční přestávkou dosáhli bilance 3:1, když deklasovali PV Praha a remizovali s Pardubicemi.
Kunovice - PV Praha 12:2
Kunovičtí se letos poprvé sešli v nejsilnějším možné sestavě, včetně Michala Kolúcha, který jinak hostuje v extraligovém Tempu Praha. „Soupeře jsme od úvodní směny zatlačili do hluboké defenzívy, hlavně na pálce a v poli hráli kluci excelentně,“ pochvaloval si kouč Němec, který tak měl dostatek příležitostí vyzkoušet různé herní varianty. Na pálce řádili hlavně Kolúch s Kratochvílem. Zápas nakonec skončil rozdílem po šesté směně.
Kunovice - PV Praha 11:3
Odveta se odvíjela podle stejného scénáře, jen s tím rozdílem, že zápas neskončil rozdílem. „Už v Praze jsme dvakrát vyhráli, takže jsme nečekali větší problémy, což se potvrdilo. Soupeře jsme opět rozstříleli a získali povinné body,“ uvedl Němec.
Kunovice - Pardubice 3:4
Úvodní souboj s Pardubicemi nabídl možná až nečekané drama. I když šneci zásluhou jednoho doběhu ve třetí a čtvrté směně vedli až do poslední směny 2:0, nakonec hřiště opouštěli se „zastrčenými růžky“. Soupeř si totiž dvěma doběhy vynutil prodloužení, ve kterém rozhodl. „První prodloužení na výsledku ještě nic nezměnilo, ale v druhém Východočeši zaznamenali dvoubodový homerun, na což jsme dokázali odpovědět pouze doběhem Kolúcha,“ posteskl si Němec, který cítil trošku křivdu. Ve čtvrté směně totiž sudí neuznal doběh, který by znamenal vedení 3:0. „Běžec údajně vystartoval dříve, než nadhazovač hodil míč,“ uvedl lodivod. Homerunem se blýskl Blaha.
Kunovice - Pardubice 14:4
Kunovičtí soupeři porážku vrátili i s úroky, když se blýskli čtyřmi homeruny (Kuřímský, Kolúch, Kratochvíl, Fecko) a zápas ukončili po šesté směně rozdílem. „Pálili jsme jak u Verdunu, super výkon předvedl Kuřímský, který se kromě tříbodového homerunu blýskl i parádním obranným zákrokem. Když už se zdálo, že soupeř taky udělá homerun, Kuřímský vyskočil a fantasticky stáhl míček mířící za plot,“ komentoval nejlepší obranný zákrok dne Němec.
Jeho výběr tak drží první příčku, ale teoreticky je až třetí, neboť kromě druhé Kotlářky jej může při dorovnání počtu zápasů přeskočit i Most. Podzimní část startuje poslední srpnový víkend.
KUNOVICE: Lapčík, Kratochvíl, Fecko, Klimánek, Taft, Bartoněk, Schlinger, Kolúch, Blaha, Kuřímský ml., Vyoral, Kotásek, Hrubý.
1. Kunovice    13    7    183:86    33
2. Kotlářka Praha    12    6    174:95    30
3. Spectrum Praha B    10    10    117:117    30
4. Most    13    3    142:75    29
5. PV Praha    7    13    128:173    27
6. Pardubice    8    8    107:112    24
7. Univ. Brno    1    17    51:245    19