Bod je povzbuzením před baráží

Staré Město Sport 13 / 04 / 2022

Volejbalisté VSK Staré Město v závěrečném zápase dlouhodobé části I. ligy potrápili ČZU Praha, suverénního lídra skupiny o záchranu, a naladili se na boje v baráži o udržení. Síly v ní změří s vítězi jednotlivých druholigových skupin.

STARÉ MĚSTO - ČZU Praha 2:3

Staroměstští nastoupili s velkým nasazením a od úvodu vedli, když účinným servisem rozhodili přihrávku soupeře a na liberu hrál skvělou partii Bláha, který se prezentoval kvalitním příjmem i výbornými zákroky při obraně v poli. V koncovce domácí vedli 24:20 a druhý setbol proměnili útokem Sztolarika. Druhý set však začali katastrofálně, když po chybách na příjmu i v útoku prohrávali 0:7. Ještě v koncovce ztráceli 16:20, ale pak přišla série servisů Skyby, dobrá práce Bláhy při obraně v poli, a rázem vedli 23:20! Obrat už dotáhli k zisku setu. I třetí sada se pro borce VSK nevyvíjela dobře, prohrávali 7:10, v závěru 17:22 a set už nezachránili. Čtvrté dějství bylo vyrovnané až do stavu 17:17, kdy hosté dvěma tříbodovými šňůrami odskočili na 23:19 a srovnali na 2:2.

V tiebreaku při změně stran vedli Pražané 8:6, ale domácí po tvrdém servisu Romana převážili misky vah na svou stranu, vedli 13:12 a následně měli tři mečboly. Jenže v dramatické koncovce po chybách v útoku zápas ztratili. Sety 21, 22,  -20, -21, -16.

STARÉ MĚSTO: Roman, Kozák, Gálík, Sztolarik, Kroča, Skyba, na liberu Bláha. Střídali Žák a Mackovík.