Bod posunul Veselí do čela!

Sport 21 / 02 / 2012

Vítězství ztratily v závěru

Velmi těžký zápas čekal na interligové házenkářky Veselí nad Moravou na jihu Čech. Rozjeté Písečanky totiž směřují do play-off a formu chtěly potvrdit i proti českým mistryním, s nimiž změřily síly v rámci dvacátého kola.
Písek     - Veselí n/M 29:29
Jednu taktickou variantu připravil na soupeřky trenér Veselí Sabadka. Na soupisku zapsal zraněnou Lenku Flekovou, která však jen proseděla celé utkání na lavičce.
Jihočešky zřejmě rychlý „návrat“ zraněné opory Veselí zaskočil a hostující hráčky měly utkání dlouho pod kontrolou. Skóre otevřela Drotárová a Veselanky ani jednou za celý poločas nepustily soupeřky do vedení. Naopak, Veselí hrálo dobře na postu spojek i na křídlech a výtečně zachytala brankářka Černá. Výsledkem jejich výkonu bylo až čtyřbrankové vedení.
Po změně stran se Písku podařilo hru srovnat a ve 38. minutě šel dokonce poprvé do vedení (18:17). Oba týmy se pak tahaly o každou branku. Když pak Veselanky šest minut před koncem utekly o dvě branky a náskok držely i po dalších dvou minutách, zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže...
„Poslední čtyři minuty jsme hráli nepřetržitě v oslabení, čehož soupeř využil ke srovnání. Před utkáním bychom bod brali, ale vzhledem k průběhu jsme zklamaní,“ uvedl sportovní manažer Vlastimil Procházka. Jelikož vedoucí Šaľa prohrála v Porubě, dostaly se slovácké házenkářky na samotnou špici interligové tabulky. Sesadit je z ní však ještě mohly Michalovce, které po uzávěrce dohrávaly zápas na Slavii. Sedmičky 4/3:7/5, vyloučení 0:6. Poločas: 13:16
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Rajnohová 4/1, Kratochvílová, Drotárová 4, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská 2, Tomečková 7/3, Chmelařová 3, Fleková, Kočí 3, Súkenníková 6/1.

autor: HYNEK ZDENĚK