Bod trefil parádní ranou Mančík

Uherský Brod Sport 12 / 04 / 2018

Jarní start zastihl třetiligové fotbalisty ČSK Uherský Brod ve skvělé formě. Po pětibrankovému výprasku druhého Velkého Meziříčí obrali o bod i lídra z Prostějova, když zlatý bod vystřelil tři minuty před koncem střídající Marek Mančík.

Prostějov - UH. BROD 1:1
„Tři body jsme si dnes nezasloužili, bod bereme. I když se zrodil i s jistou dávkou štěstí,“ přiznal sportovně Martin Onda, kouč Uherského Brodu.
Jeho výběr si prožil nejkrušnější chvíli v první půlhodině zápasu, kdy favorizovaní Hanáci přikládali pod kotel a kolikrát už visel gól doslova na vlásku. Z množství rohových kopů a standardních situací však domácí nic nevytěžili, zaslouženého vedení se dočkali až ve 37. minutě, když dalekonosná střela Fládra po tečích dvakrát změnila směr a zapadla za záda zkoprnělého brankáře Nemravy. „Kdyby nebyla rána tečovaná, Víťa ji bezpečně chytí,“ litoval Onda. Gól totiž přišel v době, kdy už tlak domácích ochabl. A ve druhém poločase se hra úplně vyrovnala, ale hosté se do vyložených šancí prakticky nedostali. „Soupeř už nehrál v takovém tempu, což se dalo očekávat, protože to nebylo možné vydržet celý zápas. My jsme hráli trpělivě, poctivě dozadu a vyčkávali na šanci,“ uvedl trenér ČSK.
Když už se zdálo, že domácí tři body udrží, přišel dlouhý nákop do vápna, u odraženého míče si počínal důrazně střídající Mančík a levačkou napálil míč pod břevno! Brodská lavička explodovala nadšením. „To byla výstavní trefa, Marek trefil jediné volné místo mezi tyčí a brankářem,“ popsal gól Onda. Jeho armáda tak ukončila hned dvě nelichotivé bilance na hřištích soupeřů, bodovala po více než šesti měsících a Mančík ukončil 384 minut trvající střelecký půst. Branka: Mančík. Poločas 1:0.
UH. BROD: Nemrava - Nevařil (85. Pavelka), Vrága, M. David, Kovář - Michalec (68. Mančík), Šálek, Sklenář, Pochylý - Jaroněk (73. Dolina), Žůrek.