Bod zařídil z penalty Vrága

Uherský Brod Sport 24 / 04 / 2014

Divizní fotbalisté ČSK Uherský Brod si částečně napravili reputaci po domácím kolapsu s Bystřicí nad Pernštejnem. V Hodoníně vybojovali bod, který zachraňoval gólem z pokutového kopu Michal Vrága.
Hodonín - UH. BROD 1:1
Zápas měl pikantní náboj pro brodského kouče Františka Ondrůška, který na lavičce Hodonína strávil dvě sezony. A tak prahnul po třech bodech více než obvykle. Jenže o motivaci měli logicky postaráno i domácí.
A tak se od začátku hrálo s maximálním nasazením, nahoru dolů, ale vyložených gólových šancí bylo poskrovnu. Hodonín si v prvním poločase vypracoval jedinou, tým od Olšavy však zachránil od inkasování výborný zákrok brankáře M. Ondrůška. Jeho protějšku zatrnulo při tutovkách Hruboše a Kúdely, kteří si však neseřídili mířidla. Kúdela už víc nepředvedl, neboť ve 30. minutě střídal pro zranění. „Soupeř mu při souboji prošlápl kotník, který jej trápí už delší dobu. Ale snad bude za týden v pořádku,“ věří kouč Ondrůšek, kterého po hodiny hry potkala další komplikace.
Domácí odvrátili rohový kop, při rychlém brejku se Šálek nechal „opít rohlíkem“ a gólman Ondrůšek byl bezmocný. Vedení si však Hodonín dlouho neužil, za deset minut Šálek odčinil zaváhání, nebojácně se probil do šestnáctky, kde jeden z obránců zatáhl za „záchrannou brzdu“. Sudí nezaváhal, nařídil pokutový kop, který Vrága bezpečně proměnil. „I když v závěru oba týmy vsadily na jednu kartu ve snaze získat tři body, žádná vyložená šance se už nezrodila. Už nebyly síly, zápas byl fyzicky hodně náročný,“ dodal Ondrůšek. Branka: Vrága. Poločas 0:0.
UH. BROD: Ondrůšek - Solařík, Vrága, M. David, Kúdela (30. J. Pochylý, 73. R. David) - Dvořák, Šálek, Nevařil (68. Josefík), Mančík (82. Velecký) - Vojtěch Dolina, Hruboš.