Bodová série Slovácka pokračuje

Sport 26 / 09 / 2011

Druhý poločas jsme Slovácku darovali

Slovácký kouč Miroslav Soukup mohl být po utkání na ostravských Bazalech spokojený. Jeho svěřenci notně umazali bodové manko z úvodu sezony a pomalu, ale jistě se posouvají do středu tabulky. S výsledkem jsem samozřejmě spokojen. Přáli jsme si na Baníku bodovat a to, že jsme získali tři body, je pro nás nadplán. Čekal jsem, že zápas jednoduchý nebude. Nakonec nepatřil k pohledným zápasům z obou stran. Na obou stranách byla vidět hodně velká nervozita. Mrzí mě, že už v prvním poločase jsme si vytvořili tři snad stoprocentní příležitosti a neproměnili je. S tímto problémem jsme se potýkali už v loňské sezoně. Letos se to trochu zlepšilo. Jsem rád, že jsme branku dali i ve druhém poločase, kdy se obraz hry nezměnil. Domácí se dostali do slibné příležitosti zejména po trestném kopu, kdy Mira Filipko a následně Reinberk míč na poslední chvíli odvrátili. Při nás stálo štěstí, když jsme po jedné standardní situaci branku dali a už jsme dohráli zápas do vítězného konce. Pro nás je to pokračování vítězné série a jsem rád, že můžu být u toho, když jsme tady prolomili dějiny a poprvé vyhráli na Bazalech. Už ve středu nás čeká miniodveta v poháru, pozval všechny na středeční domácí duel, který začíná v 18.00, trenér 1.FC Slovácko.
Jeho protějšek po zápase zuřil. Slova ze sebe sypal takovou rychlostí, že mu ani jazyk nestačil. První poločas jsme hráli relativně podle představ a snažili jsme se nějakým způsobem kombinovat a dostávat se za obranu soupeře a tak se dostávat do šancí. Věděli jsme, že soupeř bude jen nakopávat míče na Doška, a to se mu také ve druhé půli vydařilo. Zatímco první poločas jsme byli lepší, tak druhý poločas jsme mu věnovali. Někteří hráči si asi řekli, že se ten zápas vyhrát nedá a nemá smysl se o to rvát. Výsledkem je to, že utkání skončilo 0:1. Soupeř byl lepší v tom, že jeho hráči chtěli vyhrát, zatímco naši ne, drtil nekompromisně své svěřence trenér ostravského Baníku Pavel Malura.