Bodů chceme uhrát co nejvíce

Bodů chceme uhrát co nejvíce
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 05 / 12 / 2011

Miroslavu Soukupovi dvacet bodů nestačí. Chtěl by víc

V posledním podzimním utkání si Slovácko zahraje v domácím prostředí první odvetný duel s Mladou Boleslaví. Svěřenci Miroslava Soukupa do něj vstupují posílení tříbodovým ziskem ze Žižkova, který zajistila čtvrtá ligová trefa Davida Pavelky.
Mužstvu se určitě vyplatil příchod Davida Pavelky, jehož góly přinesly sedm bodů. A to i přesto, že jste jej ze středního záložníka předělal na krajního.
Já v tom nedělám rozdíl. Když je to ofenzivně laděný hráč a umí s míčem, tak je jedno, jestli hraje zprostřed, nebo zkraje. To by nemělo hrát roli. David je ofenzivní typ záložníka a já nechci říkat, jestli středního či krajního. Má výborný cit pro hru, dokáže dát finální přihrávku. Hlavně se ale dokáže a chce dostávat do gólových situací. Myslím si naopak, že hru z křídla, kdy se za Doškem uvolňují prostory, využívá jako například v Olomouci, kde z takovéto situace vstřelil vyrovnávací branku. Podobně se tak dostal do šance i s Budějovicemi, kdy dal branku. Má to prostě v sobě, je to výborný fotbalista a já jsem proto usiloval o jeho příchod. Jsem rád, že to u nás plní a i přes jeho věk je dnes jedním ze základních kamenů naší hry. Má moji důvěru a on ji vrací jak herním výkonem, tak i brankami. My nemůžeme mít hru postavenou na tom, že nám Došek dá dvacet branek za sezónu. To asi nedá. Dá jich dost, ale nedá jich tolik. Musíme tedy najít někoho, kdo se k tomu připojí. Proto potřebujeme tyto Pavelky, Volešáky, Ondřejky, kteří budou dávat góly s ním, a pak můžeme myslet  na to, že nebudeme hrát o záchranu. Fotbal je svým způsobem statistika a když ji naplníte, tak máte úspěch. A David ji z pozice záložníka naplňuje.
Po patnácti kolech máte dvacet bodů. Je to splnění určitého limitu a bude to znamenat řekněme uvolnění pro poslední zápas roku?
Řekl bych to jinak. Neřekli jsme si, že chceme dvacet bodů. Chtěli jsme na podzim uhrát co nejvíce bodů. Pokud za podzim uhrajete přes dvacet bodů, tak to není řekněme dobré, ale je to dobrý vstup do jarní části. To ale neznamená, že bychom si měli zápas užívat. Zápas bychom si měli užívat dobrou hrou a kvalitním výkonem. To je nejlepší způsob motivace hráčů na další zápas. Podle mě jsme hráli velmi slušně i doma s Libercem a od toho, že jsme nebyli šťastní, jako třeba na Žižkově, nás dělila jedna minuta. Možná z hráčů spadne vnitřní tréma a největší motivací pro ně bude porazit Boleslav a důstojně se rozloučit s domácím publikem. To očekává domácí výhry daleko více než venku. My jsme venku uhráli víc bodů než doma.
Boleslav patří k dalším těžkým soupeřům, kteří čekají váš tým v domácím prostředí. Jak byste ji srovnal třeba s Libercem či Plzní?
Dopředu nedokážu říci, kdo je jednodušší. To se uvidí až po zápase. Ani nevím, jestli byl Liberec pro nás těžším soupeřem než třeba Budějovice. Vždycky to rozhoduje momentální nasazení a to, jak se nám zápas povede. Všichni víme, jakým smolným gólem jsme prohráli v Boleslavi. Doufám proto, že když předvedeme dobrý výkon a štěstí se tentokrát přikloní k nám, tak zápas může dopadnout šťastně pro nás. K dvaceti bodům pak můžeme přidat další, což by bylo určitě velmi dobré.
Boleslav je další z týmů, které vsází na ofenzivní fotbal. Očekáváte tedy zápas nahoru a dolů?
Boleslav má ve svém středu spoustu kvalitních fotbalistů, kteří jsou dobří do kombinace a hrají technický, kombinační fotbal. Po zápase na Žižkově jsem se jel hned podívat na zápas Boleslavi s Budějovicemi, který mi ukázal aktuální formu Středočechů. Kádr mají vyvážený a silný. Stejným způsobem hrají doma i venku. Viděli jsme to i nedávno v Plzni, kde prohráli jen těsně 3:2. Očekávám na závěr sezóny dobrý, kvalitní fotbal.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace