Bojkovice oslavily postup kanonádou proti Zlámanci

Slovácko Sport 14 / 06 / 2012

Sousedské derby bez vítěze

Slavkov - Osvětimany 1:0 (0:0)
Utkání sneslo přísnější měřítko, oba celky předváděly dobré výkony. Domácí si vytvořili více brankových příležitostí, ve druhé půli jednu využil Polášek.
Sušice - Kudlovice 2:2 (1:1)
 V bojovném a vyrovnaném utkání domácí dvakrát vedli, hosté dvakrát vyrovnávali, druhou branku dali v 86. min. Branky: Skopal L., Hastík - Maňásek 2
Jalubí - Zlechov 2:0 (1:0)
 Domácí šli rychle do vedení v 5. min. Gajdorusem, hosté o pár minut později měli dvě výborné příležitosti k vyrovnání. V 55. min. měl velkou šanci hostující Kowalík, v 59. min. dal Gajrorus svoji druhou branku. Od tohoto momentu se hra přelévala od branky k brance, ale skóre se již nezměnilo.
Bojkovice - Zlámanec 9:2 (6:1)
Po rychlém úvodu vedla domácí Slovácká Viktorka v 16. minutě  3:0 a utkání se proměnilo v gólovou exhibici šampiona. Střelecky zazářil domácí snajpr Marian Varga, který rozvlnil síť Bočkovy branky hned čtyřikrát! Diváci schovaní před deštěm na hlavní tribuně se výborně bavili. Povedený závěr vítězné fotbalové sezóny vyvrcholil po skončení utkání předáním poháru pro vítěze I. B třídy, sk. C z rukou předsedy zlínského krajského fotbalového svazu Vlastimíra Hrubčíka. Vítězné Slovácké Viktorce rovněž osobně gratulovali statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje Libor Lukáš a starosta města Bojkovice Petr Viceník.
Koryčany - Strání 4:2 (4:0)
 Domácí o osudu zápasu rozhodli už do přestávky, kdy si vytvořili rozhodující náskok. Branky: Lysko 2, Koval, Kroutilík - Zmeko, Pomajbík
Šumice - V. Otrokovice B 1:4 (0:1)
Branky: Šidlo - Vavruša M. 2, Kostka, Juhás
Nedakonice - Havřice 0:1 (0:0)
Havřičtí potřebovali k jistotě záchrany získat alespoň bod. Nakonec si z Nedakonic vezou všechny tři. Přitom zejména v první půli to na tříbodový export tolik nevypadalo. Havřičtí sázeli na zabezpečenou obranu, ve které přesto dělal vítr zejména domácí Bartošík. Na nedostatek brankových šancí si však diváci stěžovat nemohli. Hráči obou týmů se několikrát zjevili před golmanem téměř sami, ovšem jak ten domácí, tak i brankář hostů se vyznamenali. Po gólu volala především šance z 35. minuty. Domácí hráč Beránek postupoval zcela sám směrem k bráně. Pokusil se brankaře přelobovat, Tomáš Rachůnek se však nachytat nenechal.
Druhý poločas už tolik vyložených šancí nenabídl. Před Rachůnka se několikrát probojoval jak Bartošík, tak Beránek, ale ani ve druhé půli neuspěli. Rozhodlo se deset minut před koncem utkání. Na nákop z přímého volného kopu si naběhl Martin Masařík a hlavou se nemýlil. Hostující střídačka i diváci vybuchli nadšením. Domácí se už o vyrovnání snažili marně.
V ochozech to ještě zašumělo i v nastaveném čase. Diváci však neobdivovali fotbalovou krásu, nýbrž trnuli při pohledu na dva nehybné hráče. V souboji totiž do sebe naběhli hostující Doležálek a domácí Stupka a po srážce hlavami mohli oba hráči zamířit přímo pod nástroj chirurga.
Branka: M. Masařík. ŽK T. Rachůnek II., Crla, Maršálek (H). Rozhodčí: Kotačka - Fabián, Němec, diváci: 150
Nedakonice: Lašák - Král, Šoustek, Stupka, Čagánek Radek, Beránek, Sedlařík, Bartošík, Bilavčík, Čagánek Radim, Petek. Střídali: Panáček, Hyrák, Duhajský
Havřice: T. Rachůnek - Doležálek, T. Rachůnek II.,Kadlčík, Crla, M. Rachůnek, Maršálek, M. Masařík, R. Masařík, Stavětinský, Ulčík. Střídali: Buráň, Kubáň, Salač.

autor: red, lf