Bojovala o Ligu mistrů, teď táhne ČSK

Bojovala o Ligu mistrů, teď táhne ČSK
Foto: František Blaha  /  Martina Dufková (vpravo) je nejlepší střelkyní divize.
Uherský Brod Sport 27 / 11 / 2020

Na klubové úrovni dosáhla vrcholu. Čtyřiadvacetiletá fotbalistka Martina Dufková si před pěti lety zahrála kvalifikační skupinu ženské Ligy mistrů, v dresu slovenského šampiona FC Union Nové Zámky vyběhla na stadion finského PK-35 Vantaa ke své evropské premiéře. Dnes válí v divizi za ČSK Uherský Brod.

„Liga mistrů pro mě byla neskutečným zážitkem. Fotbal na této úrovni je úplně jiný level, než na který jsem byla zvyklá,“ přiznává Dufková, která je společně s mutěnickou Rathouskou se sedmi góly nejlepší kanonýrkou divize. Hlavně její zásluhou Broďanky přezimují na druhém místě, což je nejlepší umístění klubu v jeho sedmileté historii. „Hlavně pro soupeře je to určitě překvapení, vždycky jsme se pohybovaly v druhé polovině tabulky. Když na sobě budeme dál pracovat, dotáhneme to hodně vysoko. Všechny holky ale musí pro úspěch udělat maximum,“ uvědomuje si šikovná hráčka.

S fotbalem začínala v sedmi letech ve školní družině, kdy se přidala ke klukům. Rodiče ji od začátku podporovali, ale ještě více babička, která ji doprovázela na tréninky i zápasy. Fotbalovou abecedu louskala v Jiskře Staré Město, poté pokračovala v dívčích výběrech 1.FC Slovácko, odkud přestoupila do Uherského Brodu. Jejími dalšími angažmá byly slovenské Nové Zámky a Myjava. „Kariéru jsem přerušila po narození syna, po mateřské dovolené jsem se pak vrátila zpět do Uherského Brodu. Syn je moje štěstí a radost, je pro mě velkou inspirací. Vrátit se po mateřské není nic lehkého, ze začátku jsme se trápila, přibrala jsem a na hřišti to bylo znát. Ale nevzdala jsem to, hned po šestinedělí jsem začala běhat, připravovala se individuálně a výsledek se dostavil. Chtělo to jen čas,“ usmívá se dnes Dufková.

I když fotbalový podzim kvůli koronaviru předčasně skončil, o lenošení nemůže být řeč. „Trenér nám posílá ukázková videa s cviky, které děláme, abychom nevyšly z kondice. Je na každé z nás, jak se k tomu postaví,“ říká kanonýrka, která s nadějí vzhlíží k tradičnímu halovému Vánočnímu turnaji v Uherském Brodě. „Věřím, že dostane zelenou. Je pro nás skvělou konfrontací s mezinárodními týmy, loni jsme skončily páté, což byl super výsledek. Letos jsou mezi přihlášenými týmy z Polska, což může být nová výzva,“ přemýšlí nahlas Dufková.

I když klub od Olšavy po letním zkvalitnění kádru lanaří ještě jednu zkušenou hráčku, o postupu do moravskoslezské ligy se v kabině nemluví. „Musíme zůstat pokorné a dál na sobě tvrdě pracovat. Jedině tak přijdou výsledky. Zajíci se navíc počítají až po honu. Každopádně chceme skončit co nejvýš a přilákat na Lapač fanoušky. Už je na čase, aby někteří lidé pochopili, že děláme sport, která nás baví a spojuje. A že nepatříme jen k plotně,“ prohlásila závěrem.

Tagy článku

TOPlist