Bojovali i v deseti

Strání Sport 30 / 05 / 2018

Blansko - Strání 4:2 (2:1)
Po domácí kanonádě v minulém kole vyrazili fotbalisté Strání do Blanska, kde nebyli úplně bez šancí na zisk bodu. Dlouho tomu odpovídal i obraz hry. Šance si vytvářela obě mužstva, ovšem jako první zahrozili domácí, a to ve 26. minutě. Než se hosté stačili vzpamatovat, o dvě minuty později už domácí vedli o dvě branky. Strání ale nesložilo zbraně a ve 36. minutě po standardní situaci snížil Patrik Frühauf. Po změně stran sahali hosté po vyrovnání, ale byli to opět domácí, kteří se radovali z gólu, a to po hrubce v obraně. V 58. minutě opět Patrik Frühauf, tentokrát jeho hlavička do šibenice znamenala snížení na 3:2. Jenomže když o dvacet minut později musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy hostující Lorenc, všichni si mysleli, že je po zápase. Ale opak byl pravdou. Hosté najednou ožili, vytvářeli si šance a vyrovnání doslova viselo ve vzduchu. Palík nastřelil břevno, Pentacostu nadvakrát se štěstím vychytal gólman. V nastaveném čase utekl jeden z domácích útočníků a stanovil na konečných 4:2. „Utkání bylo určitě hratelné, myslím, že se nemáme za co stydět. Kluci za žádného stavu nesložili zbraně, ovšem ne všechno na hřišti bylo v naší moci,“ dodal po zápase trenér Zdeněk Šebesta.
Branky: P. Frühauf 2
Strání: Popelka - Gardian, Juma (62. Sedláček), Lorenc, Obiechina, Palík, Copko, Frühauf, Mimochodek, Silnica, Pilka (42. Sraňák)