Bojovné srdce puklo až v prodloužení

Hluk Sport 12 / 01 / 2010

Basketbalisté Spartaku Hluk se ani na prahu nového roku vítězství nedočkali. Ve sportovní hale v Ostrožské Lhotě prohráli v prodloužení s Velkými Bílovicemi 57:60 a stále uzavírají tabulky východní skupiny Oblastního přeboru III. třídy.
Hluk - Velké Bílovice 57:60 p.p.
Hlučané za soupeřem zaostávali v centimetrech, ale výškový handicap nahrazovali bojovností a absencí zbytečných chyb. Velkobílovičtí drozdi přesto kontrolovali vývoj zápasu a postupně si vytvořili až čtrnáctibodový náskok. S domácími to v tu chvíli vypadlo zle. Po taktickém prostřídání však zázračně vstali z mrtvých a z manka postupně ukrajovali. Hrdinou závěrečných sekund se stal Michal Míška, který po brejku zařídil prodloužení. V něm každý chvilku tahal pilku, ale v závěru se usmálo štěstí na hostující výběr. Vítězství Hlučanů měl na ruce Malaga, ale za stavu 57:59 neproměnil ani jeden z trestných hodů, zatímco soupeř vzápětí jednou uspěl.
HLUK: R. Vinca, I. Vinca, Malaga, Kalakaj, Frühauf, Urbanovský, Maruna, Míšek, Šátek, T. Pospíšek T., M. Šuránek.