Bolavý zub? Post nahrávačky!

Bolavý zub? Post nahrávačky!
Uherské Hradiště Sport 19 / 08 / 2010

Dlouholetá opora Slovácká Slavie Tereza Pietropaolo přivedla na svět syna Martina

Jen s dvěma změnami zahájí letní přípravu prvoligové volejbalistky Slovácké Slavie Uherské Hradiště. Kádr definitivně opustila trenérova dcera Tereza Pietropaolo, které se před osmi dny narodil syn Martin, a studijní povinnosti zavály do hlavního města Julii Chadimovou. Bolavým zubem týmu stále zůstává post nahrávačky. Jestli se jej podaří vytrhnout, je však otázkou.
Na prvním tréninku se Krystová a spol. budou hlásit ve středu, povinné vážení ani jiné „lahůdky“ pro ně kouč nechystá. „Holky jsou zodpovědné, dodržují životosprávu. Vždyť chtějí dobře vypadat do plavek,“ usmívá se Petr Pietropaolo, uherskohradišťský kouč, který dá v prvních týdnech svěřenkám pořádně do těla. „Začneme hrubým nabíráním fyzické kondice, k herním činnostem se dostaneme až koncem srpna,“ přikyvuje ostřílený kormidelník.
V letní přestávce definitivně přišel o dceru Terezu, která už vynechala odvetnou část loňské sezony. Volejbalovou síť a míč vystřídala za kočárek a plenky. Osmý srpnový den totiž přivedla na svět syna Martina. „Oba jsou zdraví. Vždyť jsme je taky poctivě zapili, včera jsem se třeba vrátil od bratra z Vysočiny,“ hlásí novopečený dědeček. Mateřské povinnosti dlouholetá opora Slovácké zvládá na jedničku. „A volejbal ji vůbec, ale vůbec nevzrušuje,“ dodává s úsměvem lodivod. Z kádru, který loni vybojoval prvoligovou záchranu, vypadla ještě Julie Chadimová. Za jejím odchodem je vysokoškolský přestup z Olomouce do Prahy. Z Hané je přece jen do Uh. Hradiště o „kapánek“ blíž...
Achillovou patou týmu zůstává post nahrávačky. A přitom kouč Pietropaolo už myslel, že má po starostech. „Jenže Pavla Hráčková, s níž jsem počítal na roli první nahrávačky, ukončila vysokoškolské studium a šla pracovat do nemocnice, kde má směny. Je tudíž jasné, že vždy nebude na zápas k dispozici,“ posteskl si lodivod, který tak asi bude spoléhat na duo Hana Klhůfková, Petra Nováková. Nutno však podotknout, že mají určitý herní výpadek. Klhůfková loni laborovala se zraněním a Nováková je v poslední sezoně více cestovatelkou než volejbalistkou. Byla dokonce až v Africe. „Posilu? To není jednoduché, hráčský trh je prázdný. Jestliže blokařek a smečařek je habaděj, nahrávačky jsou úzkoprofilovým zbožím,“ krčí rameny Pietropaolo.
V itineráři přípravy má Slovácká Slavia tradiční Burčákový turnaj ve Znojmě na sklonku září a novinkou je turnaj v Břeclavi, na půdě nováčka prvoligové scény. „Aspoň omrkneme jednoho ze dvou nových soupeřů. Tím druhým je reprezentace kadetek,“ říká kouč. Soutěž startuje první říjnový víkend, Hradišťanky v úvodním dvojboji doma přivítají právě Břeclav. „Cílem zůstává jako vždy postup do play off. A když nám elitní šestka unikne, tak záchrana,“ prozradil závěrem Pietropaolo.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace