Bombarďák vzhlíží k Drogbovi

Bombarďák vzhlíží k Drogbovi
Nezdenice Sport 30 / 07 / 2008

Kanonýr Dušan Skočovský odmítl Uherský Brod a upsal se Nivnici, s níž chce nastřílet 40 gólů

Jeho střelecká bilance je obdivuhodná, pyšní se průměrem 1,35 gólu na zápas. Do sítí soupeřů nasázel 35 banánů, čímž pokořil rok starý rekord vážanského Pavlíčka o dvě trefy! Kanonýr Dušan Skočovský střílí góly s takovou samozřejmostí, s jakou si čistí zuby! Zařídil skoro polovinu branek vítěze okresní soutěže z Nezdenic. Jejich dres však v nové sezoně neoblékne.
Jeho přestupem do Nivnice má okresní soutěž Uherskohradišťska rázem favorita číslo jedna na postup. „Určitě neodcházím ve zlém, parta kluků i fantastičtí fanoušci mi budou moc chybět. Jejich podpora je nevídaná, v žádné jiné stejné soutěži na Moravě nic podobného neexistuje,“ smeká Skočovský, který měl na stole, jak už se stalo každého půl roku pravidlem, i nabídku Uherského Brodu, jehož je stále kmenovým hráčem. Jenže dal přednost Nivnici, hrající o čtyři patra níž! „Fotbal je pro mě zábavou, živí mě práce. A v Nivnici jsem získal výborné zaměstnání,“ vysvětluje překvapivou volbu kanonýr par excellence. Na Uherský Brod, s nímž zažil nejlepší časy, když se radoval z postupu do divize, nezanevřel, ale k návratu podle něj ještě nenazrála správná doba. „Vždyť bych ani kvůli práci nestíhal tréninky. Ale jednou se chci vrátit, když ne třeba do Uh. Brodu, tak do jiného mančaftu z krajského přeboru,“ nemaluje si fotbalovou budoucnost jen na úrovní okresní soutěže čtyřiadvacetiletý fotbalista.
Do Nivnice se vrací oklikou přes Bánov a Nezdenice po třech letech. A rozhodně si před sebe nestaví malé cíle. Gólovou hranici chce ještě posunout... „Novou metou je čtyřicet branek, což by Nivnickým po pěti letech určitě zajistilo návrat mezi okresní elitu,“ vyslovuje hned dvojnásobné přání Skočovský. Vyložený recept na gól nemá. V jeho případě však hrají velkou roli zkušenosti z divizních bojů. „A důležitá je i předvídavost a neustálý hlad po gólech,“ doplňuje kanonýr, který umí zamířit levou i pravou nohou. Hlavou však skóruje jen zřídka. Čtyřiatřicet zářezů si připsal ze hry! Hned půltuctem se blýskl do sítě Topolné (9:0), kdy se premiérově zapsal i jako penaltový exekutor. „Penalty jinak nekopu, ale trenér mi dal důvěru, tak jsem jej nechtěl zklamat. Měl jsem ale strach, už kvůli fanouškům, kteří by mě asi ukamenovali,“ usmívá se při vzpomínce na kanonádu.
    Jeho fotbalovým idolem je reprezentant Pobřeží slonoviny a útočník anglické Chelsea Didier Drogba. „Žene jej hlad po gólech, je dravý, chce se ukázat, být nejlepší a nepřehlédnutelný,“ charakterizuje svou modlu Skočovský. Třebaže góly sází jako pekař housky do pece, cení si každého. „Vždy pro mě znamená vnitřní uspokojení a odměnu pro fanoušky i lidi, co mi věří,“ uzavřel zpověď nivnický klenot.

OČIMA KAPITÁNA
„Skoča je fyzicky i technicky velmi zdatný. Umí podržet míč a skvěle zakončit, takže když se dostane do šance, většinou se nemýlí. Po rychlém průniku do šestnáctky je příliš těžké jej zastavit. Do Nezdenic přišel jako kanonýr z vyšší soutěže, což se ve třetí třídě zákonitě projevilo. Naše hra byla založena na jeho střeleckých kvalitách. To se vyplatilo, neboť slavíme postup. V podzimní části měl u soupeřů velký respekt, na jaře se na něj už všichni zaměřili. I přesto byl oporou týmu.“
Libor Kolínek, kapitán Nezdenic

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace